MČR v biatlonu žactva - Letohrad 2. - 4. února 2024

Úvod » Aktuality » MČR v biatlonu žactva - Letohrad 2. - 4. února 2024

Na MČR z našich 10 závodníků odcestovalo jen 6! Fotky najdete zde.
Nemoci nás trochu zaskočily a nejvíc to pochopitelně mrzí u Kryštofa Caletky, který byl letos z našich žáků suverénně nejlepší a umisťoval se v popředí své kategorie M15 na všech závodech ČP. Takže naše úvahy z posledního závodu ČP, jak by mohl zaskočit suveréna Tondu Jelínka, se nedaly realizovat:) Jinak byly závody určitě poznamenány kolapsem, který snad nepamatujeme, kdy se závod ve sprintu u nejmladších kategorií musel opakovat druhý den po štafetách. Vypadlé osvětlení uprostřed závodu (snad i s úrazem pro toho, kdo byl právě na nejprudším sjezdu) - to snad raději ani nebudeme komentovat...

Sprint pátek 2.1 - a u nejmladších sobota 3.1. :)
M12
- Vavro Kubišta zajel slušný závod, ve kterém obsadil 10. místo - střelba 1+1, ztráta na vítěze 2:24,8 a 82 bodů!
M13 - Anton Kubišta střílel 0+2, na vítěze ztratil 3:30,8 - bral 18. místo a 70 bodů.
W13 - z naší stálé dvojky byla tentokrát lepší Kája Regnerová - brala slušné 20. místo a 84 bodů! Střílela 0+2, na vítězku ztratila 2:01,8. Možná jeden z jejích nejlepších závodů v této sezóně. Elle Týfové to tentokráte nevyšlo - střelba 2+3, ztráta 4:07,1, 68 bodů a 34. místo.
M15 - při neúčasti Kryštofa musel zaskakovat Vojta Doubrava - a podařilo se mu to nad očekávání. získal 12. místo (ve skutečnosti lepší, protože startovali i žáci ze Slovenska) po výborné střelbě 1+0 a na Tondu Jelínka ztratil 2:42,8. Bohužel z toho nebyla 1.VT (tu si na vynikajícího Tondu vyběhli jen 3 závodníci), ale 86 bodů není rozhodně špatný výsledek.
W15 - Aneta Závacká opět skvěle střílela (0+0) a nakonec dosáhla ještě lepšího umístění, než Vojta - obsadila 10. místo a získala 1.VT za 94 bodů.

Štafety v sobotu 3.1.
M12-13
- bráchové Kubištové k sobě vzali Matyáše Razáka a štafeta skončila na 11. místě. Vavro 0+0, 10. na úseku, Anton 1+3, 9. na úseku a Matyáš 3+3 a 13. na úseku.
W12-13 - Kája a Ela běžely s Mocíkovou z Manušic - Kája 0+0, 6. na úseku, Ella 0+2 a 8. na úseku, Mocíková 0+0 a 4. na úseku. Celkově z toho bylo 7. místo.
M14-15 - Vojta běžel ve štafetě Manušic - na svém úseku zaběhl slušné 9. místo (s horší střelbou 1+3!), ale na lepší než 16. místo štafety to nestačilo.
W14-15 - Aneta běžela za Klecany, na svém úseku byla desátá, střílela 0+1 - její štafeta obsadila 8. místo.

Hromadný závod - neděle 4.2.
M12
- Vavro si mírně pohoršil oproti sprintu - obsadil 12. místo, s trochu slabší střelbou 2+2 - ztráta 3:55,6 a 77 bodů.
M13 - Anton střílel o něco hůře, než ve sprintu (2+2), na vítěze ztratil 4:12,6, získal 73 bodů a skončil na 20. místě.
W13 - tentokrát byla z našich dívek lepší Ella - hezky střílela (0+1), ale nakonec stejně ztratila na vítězku 4:13,3 a se 74 body obsadila 27. místo. Kája hromaďák nemiluje a projevilo se to i tentokrát - střelba 4!+2, a 32. místo se ztrátou 5:30,2 a 66 body.
M15 - Vojta opět příjemně překvapil - 11. místo po střelbě 0+1+0, 86 bodů (ztráta 2:10,5).
W15 - Aneta si proti sprintu o moc nepohoršila - 13. místo s opět vynikající střelbou 0+0+1, ztráta 1:43,9 a 1.VT za 90 bodů.

Závěr - na to, že jsme nebyli v plné sestavě, to byly celkem úspěšné závody. V náš prospěch hrálo to, že se jel skate a ne klasika a někteří zaznamenali slušné výsledky. Za pozornost jistě stojí, že na MČR si postup v dívčích kategoriích vybojoval daleko větší počet závodnic, než v chlapeckých kategoriích.