Letní sezóna 2024 začíná

Úvod » Aktuality » Letní sezóna 2024 začíná

V určitém směru vždy znamená letní sezóna velkou změnu. K jaru se totiž mění kategorie a hlavně pro nejstarší vzduchovkáře přichází výrazný zlom. Začínají v mladším dorostu s malorážkou – v létě ještě jen v poloze leže, ale v zimě už přijde i další velká změna – střelba stoje, kterou už ale pochopitelně musí trénovat v létě!

Vloni jsme letní sezónu začali velmi, velmi úspěšně na tradičních závodech v Liticích u Plzně, kde jsme závody naprosto ovládli. Letos začínáme dříve - závody v Berouně v sobotu 20. dubna a den poté (ale tentokrát už s velmi omezenou účastí našich zástupců) v Praze na Kapslovně. Těšilo by nás začít podobně úspěšně i letošní sezónu letního biatlonu, ještě raději bychom však byli, kdyby se podařilo zvládnout i umístění v celkovém hodnocení Českého poháru a opět si někteří z našich vybojovali účast v reprezentaci a zúčastnili se mezinárodních závodů.

Ale podívejme se, na co budou naši závodníci v letošní sezóně navazovat – připomínáme umístění našich nejlepších v celkovém hodnocení Českého poháru za letní sezónu 2023.
Nejdříve vzduchovka:
M12 – Vavro Kubišta 11. místo
M15 – Vojta Doubrava 2. místo, Kryštof Caletka 3. místo
W15 – Aneta Závacká 13. místo
Malorážka:
M13 – Dan Týfa 2. místo
W16 – Anička Mládková 8. místo, Terka Farská 15. místo
M17 – Jáchym Strašlipka 6. místo
W17 – Verča Kmoníčková 5. místo, Anežka Vernerová 11. místo
M19 – náš odchovanec Jakub Farský 3. místo
W19 – Bery Lajtkepová 2. místo, Verča Šípková 9. místo
M46 – Tomáš Regner 3. místo, Rosťa Závacký 5. místo, Pavel Farský 6. místo
W41 – Jana Farská 1. místo, Jana Regnerová 2. místo

A těšilo by nás, kdyby se na stupních vítězů objevoval stejný pohled, jako už legendární rozhazování rukama bronzové závodnice, když na 1. a 2. místě v závodě ČP v kategorii W41 byly členky našeho klubu! Připomeňme si onu fotku.


 

Zpět na výpis