Kosmonosy 11. května 2024 - další sbírka medailí

Úvod » Aktuality » Kosmonosy 11. května 2024 - další sbírka medailí

V Kosmonosích u Mladé Boleslavi startovalo méně závodníků, než v Berouně nebo Liticích - ve stejnou dobu se konalo v ČR více regionálních závodů. Ale ty v Kosmonosích jsou typické tvrdou konkurencí domácích a tak se každá medaile počítá... Našich závodníků jelo 20, tedy o něco méně, než do Berouna nebo do Litic, chyběly dámy v dorosteneckých kategoriích, chyběl Pavel Farský, který má teď hodně práce na úřadě, přesto do Kosmonos jel. Ale po návštěvě zubaře běh neriskoval... Přednost 10km běhu v Libverdě dali Regnerovi. Na druhé straně si někteří z našich mladých závodníků vyzkoušeli své první závody! A musíme pochválit i jejich starší kolegy, kteří jim se začátky pomohli! A přesto, že byla naše výprava dost oslabená, bez medailí se nevracela! Fotky najdete v naší fotogalerii zde.

Sobota 11. 5. 2024 - Sprint
W0 - je dobře, že se k Bety v nejmladší kategorii přidala další naše závodnice. A dokonce Bety porazila a ukořistila na svém prvním startu bronzovou medaili! Byla to Aleška Eliška Tučková - sice střílela za 3, ale výborným během skončila jen necelé 4 vteřiny za druhým místem! Gratulujeme! Bety Kubištové tak opět medaile unikla - střílela sice za 2, ale skončila na 4. místě necelých 17 vteřin za Eliškou.
M13 - asi by bylo nošením dříví do lesa připomínat, že Vavro Kubištovi se letos mimořádně daří. V Kosmonosích to dalším zlatem potvrdil (střelba za 0 a vítězství o 23,4 vteřiny)!
M14 - i Vavrův brácha Anton Kubišta si letos v umístěních hodně polepšil. Opět slušně zastřílel (1+0) a zlato mu uteklo jen o 2,7 vteřiny! Ale i stříbro se počítá (90 bodů!). Poprvé na závodech startoval Bogy Jahn a střelbu za 2+1 musíme ocenit! Skončil na 8. místě se 70 body (3.VT se počítá) a věříme, že až se trochu aklimatizuje, bude to ještě lepší! Příště určitě běh zrychlí!
W14 - Ella Týfová střílela 2+1 a byla stříbrná (ztráta 57,5 vteřiny a 82 bodů). Stejně (1+2) střílela Kája Regnerová, ta skončila na 4. místě se ztrátou 2:34,4 na vítězku (66 bodů).
M15 - v této kategorii se našim moc nevedlo - Kryštof Bliml pokazil druhou střelbu (0+3!) a skončil na 5. místě (ztráta 1:12,7 a 76 bodů) a začínající Honza Procházka nastřílel 4+3 a se ztrátou 3:14,2 skončil hned za Kryštofem (58 bodů). Sice to nebyla úplně nejlepší umístění, ale kvitujeme, že do této kategorie přibyl další náš závodník!
M16 - zvítězil náš Vojta Doubrava (2+3, náskok 57,9, 91 bodů) a jeho kamarád Kryštof Caletka byl na 4. místě (3+3, ztráta 1:01,5 a 84 bodů).
W16 - také Nikol Rezlerovou  bereme za začínající - pochválit ji musíme za střelbu (2+1), skončila na skvělém bronzovém stupínku (ztráta 1:18,7 a hned 80 bodů a 2.VT!).
M17 - Dan Týfa přinesl do naší sbírky další zlato - střelba 1+4, náskok jen 7,4 vteřiny a 91 bodů.
W17 - Terce Farské jsme zlato přáli - střelba 2+3, náskok 1:57,1 a 83 bodů.
M19 - Jáchymu Strašlipkovi  se tentokrát ne úplně povedla střelba (4+3) a tak skončil čtvrtý (ztráta jen 39,8 a 87 bodů). Viktor Dolejš na 5. místě střílel lépe (2+4), ale běžecky byl pomalejší - přesto pěkných 85 bodů.
W19 - Bery Lajtkepová tentokrát zůstala pokořena ve své silné stránce - střílela stejně, jako vítězná Ludvíková, ale běžecky za ní zaostala o 1:21,6 a získala stříbro. Možná si Bery příště rozmyslí, jít si zaběhnout dopoledne s atlety závod na 5km a potom odpoledne vyrazit na trať biatlonu:). Agy Neckářová za SGJ střílela 2+2, ztrátu na vítězku měla 3:54,0 a skončila na 5. místě.
Juniorky - Verča Šípková střílela 3+2 a doběhla čtvrtá (ztráta 1:28,6 a 81 bodů).
Junioři - Kuba Farský opět výborný, byť neměl konkurenci. Za SGJ střílel 1+0 a jeho čas byl lepší, než vítěze mužů. Vlastně byl dvojnásobným vítězem, protože se jako jediný junior před závodem domluvil s muži, že si to rozdají o to, kdo bude lepší, aby to při malém počtu startujících nebyla nuda:)
W41 - Jana Farská opět zlatá - střelba 1+4, náskok před svou velkou konkurentkou Siumonou Elvy jen 2,8, ale na to se historie neptá):
M46 - naše silná kategorie byla tentokrát hodně oslabená, ale Rosťa Závacký ostatní dobře zastoupil - bral bronz (2+3, ztráta 58,8 a 86 bodů).

Závěr - další naše úspěšné závody, byť jsme tentokrát nebyli v nejsilnějším složení. A hodně prvních startů pro naše začínající a vůbec to v jejich podání nebyly špatné začátky! A těch 6 zlatých, 3 stříbrné a 3 bronzové medaile, to je další příjemný bonus do naší sbírky z této sezóny.