Komentář k závodům Biatlon U Kapičky 2024

Úvod » Aktuality » Komentář k závodům Biatlon U Kapičky 2024

Píšeme tento komentář po skončení nejen závodu samotného, ale i po skončení ohýnku, u kterého se pořadatelé sešli, aby konec závodu trochu oslavili. Není divu, vždyť někteří z nich vstávali v 5 hodin a do odpoledne se nezastavili (vlastně ani večer:)).

Fotky ze závodu jsme rozdělili, abyste nemuseli dlouho hledat - bylo jich prostě hodně... Najdete tak nástřel vzduchovky, závod vzduchovky mladší, závod vzduchovky starší, střelecký souboj, závod malorážky a vyhlášení výsledků. Trochu větší mišmaš najdete ve fotkách z mobilů... A hodit se možná budou i fotky, které dělal Adam Přibyl a jsou tam hlavně záběry z trati. Ukazují, že naše tratě nejsou z těch méně obtížných :).
Nebylo to letos úplně jednoduché, počasí nám příliš nepřálo. Konec konců i při opékání buřtů večer jsme byli rozmarům počasí vystaveni - tvrdé jádro klubu přesto vydrželo do 22,40 a určitě toho nikdo z nich nelitoval. Sešli jsme se nejen s našimi členy, ale i našimi odchovanci a dokonce i s těmi, kteří už za klub moc nezávodí, ale občas nejsou proti, ale proti je jejich zdravotní stav (Norika). Překvapil Honza Bicek, který se nechal přesvědčit ke startu a tak z původně nezávazné návštěvy kamarádů vznikla cesta domů pro závodní oblečení (a trenérů pro zbraň) a Honza doběhl druhý a vůbec ne s velkou ztrátou... Prostě závod se vším všudy, co sport přináší a ještě něco navíc!

Přivítali jsme i letos závodníky, kteří snad nevynechali jediný ročník a slibujeme, že se podíváme na výsledkovky 10 let nazpátek a tyto věrné příznivce najdeme a příští ročník odměníme! Jirka Stráněl je naším velkým favoritem, ale možná trochu předbíháme... Stejně tak bychom mohli ocenit i kluby, které se pravidelně našich závodů účastní!

Naše účast na těchto závodech a hlavně její úspěšnost zůstala za dosavadními akcemi, kterých jsme se účastnili. Ale to každý, kdo pořádá závody, pochopí. Ve čtvrtek místo tréninku jsme ještě upravovali tratě, sešli jsme se i v pátek, kdy jsme řešili všechny poutače a stany a označili tratě, v sobotu již před šestou jsme kontrolovali tratě a připravovali vše, co je k závodu potřeba. Některé záměry organizátorů se povedly víc, některé méně (umístění značení malorážných zbraní v těsné blízkosti vyhlašování výsledků vzduchovky). Problémy byly i někdy s trochou rezervy při vyvěšování výsledků (vyvěsíme, až bude všechno zkontrolované a budeme za to 100% ručit) a tím někdy i zklamání, když někteří závodníci byli penalizování i po zobrazení výsledků on line. Ale i takový je někdy nelehký život biatlonisty...

Výsledky najdete na svazové Evidenci, my budeme zítra pracovat na tom, abychom zveřejnili výsledky střeleckého souboje, který nenajdete v Evidenci, a který byl určitě částí závodu, který povýšil jeho úroveň na další stupínek (a tím nemyslíme jen to, že se souboje zúčastnilo 29 družstev a vládla mu bouřlivá atmosféra). A čeká nás ještě další nelehký úkol - z několika tisíc pěkných fotek Martina Kmoníčka vybrat ty nejlepší v takovém množství, aby vás to na našem Rajčeti nezahltilo. Moc si nevěříme, že se nám to povede! Fotograf se totiž snažil zachytit všechny soutěžící při závodní činnosti i několikrát a my bychom pochopitelně rádi umožnili všem mít možnost stáhnout si fotky z našeho Rajčete a uchovat si tak vzpomínku na náš závod. Přeci jen to byl první jubilejní závod (desáté výročí) v naší nové existenci...

A tak závěrem nám nezbývá, než poděkovat všem soutěžícím, kteří se v tak hojném počtu sešli na naší soutěži. Vždyť pro to, aby se všem na našich závodech líbilo, to děláme! Úspěchy našich závodníků možná nebyly takové, jako na předešlých závodech, ale prostě v tomto případě je dobrý průběh závodu důležitější, než úspěšná reprezentace klubu a všichni naši členové mají na domácím závodě i jiné starosti, než se věnovat "svému" závodu. A tak si na závěr tohoto krátkého zhodnocení všichni naši členové i jejich rodiče zaslouží opravdu upřímné poděkování za pomoc při přípravě a organizaci závodu!!! A děkujeme i všem členům ostatních klubů, kteří nám pomáhali.

Zpět na výpis