Biatlon U Kapličky 18. května 2024 - výsledky našich závodníků

Úvod » Aktuality » Biatlon U Kapličky 18. května 2024 - výsledky našich závodníků

Již tradičně zmiňujeme, že na domácích závodech jde hlavně o to, aby se závody povedly organizačně a výsledky našich závodníků nejsou nejdůležitější. A samozřejmě i objektivně - naši trenéři mají spoustu organizačních povinností a určitě se něvěnují svěřencům tak, jako když jsou na závodech "venku". Na druhou stranu - každý dobrý výsledek potěší a tak se pojďme podívat, jak nás naši závodníci potěšili při domácím libereckém biatlonu.

W0 - závod v nejmladší kategorii se nepovedl té z našich "zkušenějších" - Bety Kubištové. Ta špatně nastřílela (nejhůř na svých dosavadních závodech) a výsledkovku na 7. místě uzavírala - střelba 4, ztráta 3:47,5. Porazila ji i Eliška Tučková, která je ještě méně zkušená - nastřílela stejně (4), ale s rychlejším během a ztrátou 1:30,5 obsadila 4.  místo!
M13 - Vavrovi Kubištovi utekla medaile 2,6 vteřiny! Střílel jako vždy kvalitně (0+1), ztráta na vítěze činila pouhých 30,3 vteřiny a vyběhl 85  bodů! Franta Morava na tom byl hůře - nepovedla se mu druhá střelba (1+5!) a se ztrátou 4:23,0 výsledkovku na 20. místě uzavíral (45 bodů).
M14 - oba  naši zástupci v této kategorii stříleli za 2 a nakonec Anton Kubišta skončil pátý /0+2, 1:18,8 a 80 bodů a Bogy Jahn sedmý (1+1, 1:45,7 a 76 bodů).
W14 - Ella Týfová zastřílela 0+1 a nakonec se ztrátou 56,3 vteřin na vítězku (a necelých 15 vteřin na bronz) skončila na pěkném 4. místě a získala 83 bodů. Kája Regnerová trochu hůře střílela (1+1), ale hlavně pomaleji běžela a bylo z toho 13. místo (ztráta 3:18,9 a 64 bodů).
M15 - Honza Procházka absolvoval svůj první závod se střelbou 2+2, ztrátu měl 3:21,3 a výsledkovku na 14. místě uzavíral. Ale získal slušných 62 bodů a příště to určitě bude ještě lepší.
W15 - Ála Lehmannová si zase vyzkoušela, jak to vypadá na biatlonových závodech. Skončila třináctá po výborné druhé střelbě (3+0) se ztrátou 3:25,3 a vyběhla 62 bodů.
M16 - chyběl Vojta Doubrava, který dal přednost jinému sportu a Kryštof Caletka vyběhl bronz (střelba 3+2, ztráta jen 15,5 vteřiny a 89 bodů).
W16 - Áňa Závacká do doběhla pro zlato! Střelba 2+2 a slušný běh - před druhou v pořadí měla náskok 39,5 vteřiny a vyběhla 91 bodů. Velmi dobře si vedla i Nikola Rezlerová, která výborně zastřílela (1+0) a vyběhla si pěkné 4. místo (ztráta 1:31,6 a hlavně - výborných 83 bodů).
M17 - Dan Týfa tentokrát nestačil na Popadynetse z nového pražského klubu SiMi, ale střžíbro se samozřejmě počítá! Střelba 3+1, ztráta 1:02,8 a 84 bodů.
W17 - Terce Farské se v poslední době daří a také v Liberci vyběhla bronz (3+2, 3:02,1 a 74 bodů. Anička Mládková se nemůže "chytit" ve střelbě - 3+4 a bylo z toho 5. místo se ztrátou 5:02,0 a 63 bodů.
M19 - Jáchym Strašlipka sice nenastřílel nejlépe (3+2), ale díky dobrému běhu obsadil třetí místo se ztrátou 1:24,5 a získal 82 bodů. Viktor Dolejš tentokrát nastřílel lépe, než Jáchym (1+3) a nakonec skončil na 5. místě (ztráta 2:26,9 a 76 bodů.
W19 - kategorie, kde naše závodnice obsadily 2. - 5. místo! Nejlepší z nich byla Bery Lajtkepová se střelbou 2+3, ztrátou 1:18,5 a 83 body. Bronz brala Agy Neckářová (SGJ) po vynikající střelbě 0+0, se ztrátou 3:14, a ziskem 72 bodů. "Brambora" zbyla na Anežku Vernerovou (2+2, 3:43,1 a 69 bodů) a páta skončila Verča Kmoníčková (0+3, 4:34,4 a 64 bodů).
Juniorky - Verča Šípková po skvělé střelbě (0+0) brala bronz se ztrátou 48 vteřin na vítězku a necelých 12 sekund scházelo na stříbro (86 bodů)...
Junioři - tady je zbytečné uvádět, kdo v této kategorii zvítězil - opět Kuba Farský (SGJ) - střelba 3+2. Zajímavostí bylo, že na závody se přišel podívat Honza Bicek a bývalí kolegové ho přemluvili, aby si zazávodil. A vůbec to nebylo špatné a ani na Kubu tolik neztratil...
M46 - naši muži brali stříbro a bronz - lépe na tom byl Kuba Mládek (3+3, ztráta na vítěze jen 28,3 a 88 bodů), hned za ním skončil na stupních vítězů Pavel Farský po výborné střelbě (0+2) -na vítěze ztrácel jen 38,1 a získal 87 bodů. Šestý doběhl Rosťa Závacký (2+3, 1:23,5 a 84 bodů) a hned za ním Tomáš Regner (1+4, 3:09,0 a 75 bodů).
W41 - tentokrát naše vynikající ženy nebraly zlato, které nechaly Simoně Elvy - Jana Farská byla stříbrná (1+2, jen 8,0 vteřiny za vítězkou a 90 bodů) a Jana Regnerová bronzová po skvělé střelbě (0+0) - ztráta 1:07,3 a 85 bodů.

Závěr - vzduchovkové kategorie v úspěšnosti trochu na ústupu (a také jich bohužel není moc), malorážkové opět kvalitní. Domácí borci (mezi které počítáme i naše odchovance) získali 2 zlaté, 3 stříbrné a 7 bronzových medailí.