1. ČP žactva - Staré Město pod Landštejnem 24. - 26. května 2024

Úvod » Aktuality » 1. ČP žactva - Staré Město pod Landštejnem 24. - 26. května 2024

První pohárový závod žactva ukázal, jak jsme na tom se žákovskými kategoriemi - bídně! Asi jsme pokořili hloubkový rekord v naší účasti za poslední léta - s trenéry Rosťou Závackým a Tomášem Regnerem odjelo jen 7 závodníků (a to ještě většinou z těch starších kategorií). A i výsledky trochu ukázaly na to, jak jsme na tom v době, kdy mnoho našich žáků postupně přešlo do malorážkových kategorií. Vyzkoušeli si také závody s překážkami (biatloncross), kde se skákalo přes potok, běželo přes skalku, překonávaly překážky, běhal slalom... To vše v početné konkurenci, kdy se účastnilo v každém závodě přes 320 závodníků. Fotky ze závodu najdete zde.

Sobota 25. 5. - Sprint biatloncross
M13 - Vavro Kubišta má letos výbornou sezónu - i tady to dokázal, i když na medaili to těsně nestačilo. 5. místo se střelbou 0+1, na vítěze ztratil 36,1 vteřiny a vyběhl si 1.VT za 93 bodů!
M14 - Anton Kubišta doběhl na 18. místě, když se mu moc nepovedla střelba (2+2). Ztráta 1:30,4 a slušných 86 bodů (2.VT). Bogy Jahn ve svém pohárové premiéře hůře nastřílel (3+4) a skončil na 34. místě (ztráta 3:33,4 a 67 bodů).
W14 - Ella Týfová střílela 2+1 a obsadila 18. místo. Na vítězku ztratila 1:31,1 a získala 86 bodů.  Kája Regnerová stejně jako Ella střílela (2+1), ale běh jako obvykle kvůli zdravotním problémům horší a tak se ztrátou 4:43,4 skončila na 41. místě a brala 59 bodů.
M15 - Kryštof Bliml střílel 1+2, a to při jeho běhu nestačí - bylo z toho 26. místo se ztrátou 2:30,0, ale bral potřebných 75 bodů. Honza Procházka při svém prvním závodu v ČP nastřílel stejně jako Kryštof (3+0) a se ztrátou 4:26,4 doběhl na 40. místě a získal 56 bodů.

Neděle 26. 5. - Vytrvalostní závod
M13 - Vavro opět tradičně dobře nastřílel (1+0), ale tentokrát byl trochu horší běžecky a skončil na 7. místě. Ale závod byl v této kategorii (konečně jako ve všech) hodně vyrovnaný - se ztrátou jen 50,7 vteřiny bral ještě 92 bodů, tedy opět 1.VT!
M14 - Anton si polepšil na 11. místo, když lépe střílel (0+2) a se ztrátou 1:59,7 si vyběhl 87 bodů. Škoda, do 1.VT nezcházelo mnoho... Bogy se ve střelbě tentokrát zlepšil (1+0) a bylo z toho výborné 17. místo (ztráta 2:45,8, 82 bodů - 2.VT!).
W14 - Ella zlepšila střelbu (1+0) a skončila na pěkném 12. místě. Ztráta 2:07,7 a 86 bodů.  Kája se letos pere se střelbou (3+3 dokázala již před mnoha lety!) - skončila na 36. místě se ztrátou 6:30,2 a 58 body.
M15 - Kryštof si také zlepšil střelbu (0+1) a bylo z toho 21. místo (ztráta 2:59,8, 79 bodů - jen půl bodu scházelo do 2.VT!!!) Honza střílel 3+2 a to na lepší než 39. místo nestačilo (ztráta 5:58,3 a 59 bodů).

Klidová střelba - na 15 metrů
Součástí pohárového závodu byla i soutěž v klidové střelbě - pro naše novinka, protože na 15 metrů nestřílíme (naše střelnice to neumožňuje). Týkalo se kategorií 14 - 15 let a byla bez rozdílu věku a pohlav, startovalo 156 závodníkůí. Z našich byla nejlepší Kája - 178 bodů (celkově 30. místo, když první půlka byla podstatně lepší, než ta druhá), 46. místo Ella - 175 bodů a také lepší první půlka, 63. místo Kryštof - 172 bodů, 71. místo Bogy - 171 bodů100. místo Honza - 163 bodů a 103. místo Anton - 162 bodů.

Závěr - samozřejmě pochvala zejména pro Vavra, ale ani mnozí další si nevedli špatně (včetně nováčků). Ale všichni závodníci jistě vědí, že je čeká ještě hodně práce, aby mohli brát medaile nejen z regionálních, ale i pohárových závodů!