Úvod » Aktuality » ČP v biatlonu žactva - Jablonec n.N. 29. - 31. ledna 2016 - Bára si vybojovala postup na MČR

Celkově druhý závod v biatlonu pro Báru Matoškovou, navíc hned Český pohár a přesto úspěšné vystoupení. Přece jen jsme si vzali ponaučení z našich začátků na Horních Mísečkách - upravili jsme nosné řemeny, dík nakrátko napadnutému sněhu v našem areálu jsme si mohli vyzkoušet činnost na střelnici a střelbu s lyžemi a hned to bylo znát. Fotky z prvního dne najdete zde a druhý den tady.

V pátek jsme absolvovali trénink, nastřelili si nahrubo zbraň a Bára si vyzkoušela svoji trať - ta byla poměrně krátká, samozřejmě ve stylu jabloneckých tratí nahoru, dolů. Po poradě jsme si vystáli frontu na odevzdání lyží do servisu, ta se ještě protáhla, když nebyla k dispozici startovka. Ale potom už jsme mohli jet domů a připravit se na druhý den. Přihlášeno bylo 220 závodníků, v Bářině kategorii žákyně "B" startovalo 53 závodnic.

V sobotu měla Bára početný doprovod - 2 trenéry, asistentku Nikču, mámu s babičkou a mladší ségru! Jel se rychlostní závod, Bára na nástřelu nic moc, ale v závodě se vcelku dařilo - první střelba za 0 a druhá za 2 - obě netrefené rány byly těsné kalibry. Bára dřela, při příjezdu na střelnici ale nemohla  najít svoji zbraň (hledejte ji mezi 220 ostatními...) a ztratila dost vteřin. Ve třetím kole už byla unavená a trochu ubrala, ale nakonec z toho bylo pěkné 34. místo a těsně vyjeté body na MČR. Byli jsme spokojení, ale druhý den nás čekal vytrvalostní závod a to bylo jiné kafe.

Když jsme ráno přišli do biatlonového areálu v Břízkách (ve stejném složení jako v sobotu), nemohli jsme přehlédnout upozornění pořadatelů, že závod žáků "B" se pojede na jiné, podstatně delší trati s nepříjemnými stoupáky a sjezdy, kde předešlý den jezdily starší kategorie a to nás zaskočilo. Měli jsme trochu obavy z toho, jak Bára zvládne tuto náročnou trať. Zvládla! Zdržela se sice na střelnici, protože jí napadal sníh do dioptru a musela profukovat, střelbu ale zvládla za 0 a 1 (opět kalibr, takže na nulové střelby určitě má) a zřejmě měla i dost sil na obtížnou trať. Výsledkem byl 29. místo, potvrzení nominace na MČR s velkou rezervou a určitě spokojenost závodnice i trenérů. Za 14 dní nás čeká další Český pohár, tentokrát v Letohradě a klasikou a potom už opět za 14 dní Mistrovství ČR.