Biatlon Mikulášovice - 28. srpna 2016 - Nikča a Petr si vyběhli postup na ČP

Úvod » Aktuality » Biatlon Mikulášovice - 28. srpna 2016 - Nikča a Petr si vyběhli postup na ČP

S Tomášem odjeli do Mikulášovic jen 4 naši mladí závodníci - prázdniny jsou přece jen znát. A byly vidět i při závodě. Podívejte se na fotky - pravda, tentokráte se Tomášův mobil při focení moc nevytáhl.

Ti, kteří chodili o prázdninách nejvíce na tréninky - Nikča Regnerová a Petr Patzák, si v Mikulášovicích vyběhli postup na ČP a tak trochu zkomplikovali naši dopravu na 3. kolo ČP do Nového Města na Moravě další týden - musíme vzít ještě druhé auto a přespat nějak nouzově v objednané chatce pro 5 lidí - nás bude 7 :-) . Ale samozřejmě nás těší, že si další naši závodníci vyzkouší náš největší areál, vyhlášený v celém biatlonovém světě!

Komplikovaný byl závod pro Báru Matoškovou v žákyních C - nejenže dlouho netrénovala, ale nemoc krátce před závody jí vzala i síly a tak střelecky i běžecky to byl pro ni letos nejhorší závod - Bára nastřílela za 3+2 a to už to dlouho nebylo. Skončila šestá. Také Ondrovi Jiránkovi v kategorii žáků B se nevyhnuly komplikace - při nástřelu mu přestala střílet vzduchovka (doma po generální rekonstrukci zbraně se zjistilo, že do systému přepouštění vzduchu zapadlo gumové těsnění z bomby a vzpříčilo se tak nešťastně, že zamezilo dodávce vzduchu). Trenér musel situaci rychle řešit - Ondra tedy střílel s Bářinou zbraní a pochopitelně to idální nebylo a Ondra střílel za 3+3 a skončil čtvrtý. O místo před ním byl Petr, který si vyběhl svou první medaili - se střelbou 2+2 skončil třetí. A Nikča měla z našich střelbu nejlepší - za 1+0, skončila v žákyních B pátá.

V Mikulášovicích se běžel trochu netradiční závod dospělých se vzduchovkami. Zaběhl si ho i trenér, ale letos o prázdninách toho kvůli práci také moc nenatrénoval a navíc běžel hned po 14 denní angíně - nebylo to to pravé ořechové a skončil ze dvou závodníků druhý :-(.

Tak teď tedy vstřebat zážitky (přes prázdniny jsme žádný jiný závod neběželi) a připravit se na Nové Město!