3. kolo ČP v Novém Městě na Moravě - 2. - 4. září 2016

Úvod » Aktuality » 3. kolo ČP v Novém Městě na Moravě - 2. - 4. září 2016

Na 3. kolo ČP si vyběhli týden před tím postup Petr Patzák a Nikča Regnerová, nejeli ale Ondra Štencl (dal přednost krajskému přespoláku) a Pepa Petr (byl na MS v radiovém OB v Bulharsku). Fotky najdete zde. Bylo tedy připraveno 6 závodníků, dvě auta a odjezd stanoven na pátek v 11 hodin. V 9 hodin ale přichází zpráva, že Petr má vysoké horečky a tak nakonec odjelo jen jedno auto. Za volantem Tomáš Regner a s ním Agy Neckářová, Bára Matošková, Nikča Regnerová a Ondra Jiránek. Stihli v pohodě trénink, při kterém se všem dařilo a odjeli se ubytovat do chatek, kde jsme byli při naší poslední návštěvě Nového Města.
Na poradě trenér zjistil, že účast je obrovská - moc nescházelo k 500 startujícím!

Druhý den začínali dospělí - Tomášovi se to tedy opravdu nepovedlo - asi ještě následky prodělané angíny a nedostatku tréninku běžeckého i střeleckého - po děsivé střelbě (2,4,3,5) skončil sedmnáctý! Odpoledne Agy dobře začala - v žákyních A slušně střílela (1,1), běh už byl horší, ale nakonec skončila na slušném osmém místě s minimálními odstupy na závodnice před ní (na čtvrté místo scházelo jen 11 vteřin). Ale další naši ji už nenapodobili - Ondra v žácích B byl na 27. místě, i když slušně střílel (1+1, ale takových tam bylo hodně a rozhodoval běh) a odstupy byly také malé, Nikča v žákyních B také nestřílela špatně (2+0), ale skončila na 39. místě a nejstarší Bára v žákyních C se naštěstí po horším minulém týdnu vrátila ke své obvyklé střelbě (0+1), ale také běžecky nestačila na nejlepší a skončila v nejobsazenější kategorii, kde startovalo přes 50 závodnic na 27. místě.

V neděli se běželo v opačném pořadí - dopoledne žáci, odpoledne dospělí. Agy tentokráte ostatním příkladem nešla, střílela 3+3 a oproti sobotě si pohoršila - 11. místo. Příklad si z ní vzal i Ondra Jiránek - stejně špatná střelba a až 39 místo. A aby toho nebylo málo, přidala se i Nikča - 2+2 a až 47. místo. A tak jediná Bára si nepohoršila - nastřílela stejně jako předešlý den (0,1) a také umístění bylo stejné - 27. místo, ale s opravdu minimálními odstupy na závodnice před ní. Odpoledne se Tomášovi vedlo o trochu lépe než v sobotu - střílel 3+2 a skončil na 11. místě.

Do MČR žactva zbývá už jen 14 dní, účast si vybojovali 4 naši závodníci, ale už víme, že opět nepojede Ondra Štencl, takže Agy, Bára a Ondra Jiránek musí na trénincích hodně zabrat, aby skončili ve Starém Městě pod Landštejnem lépe, než tentokrát v aréně Vysočina. Tomáš má do začátku října, kdy se v Jablonci běží MČR dospělých, trochu více času :-) .