MČR žactva - Staré Město pod Landštejnem 17. a 18. září 2016

Úvod » Aktuality » MČR žactva - Staré Město pod Landštejnem 17. a 18. září 2016

Na MČR se probojovali 4 naši mladí biatlonisté, startovali 3 - v kategorii žákyň A (tedy nejmladší kategorie) Agáta Neckářová, v kategorii žákyň C (nejstarší) Bára Matošková a mezi žáky B Ondra Jiránek. Fotky si můžete prohlédnout zde.  Byla to naše první účast na MČR poté, co jsme začali s letním biatlonem a ukázalo se, že zkušenosti trochu chyběly - i když to nebyly ani tak zkušenosti z velkých závodů, ale ze závodů v mokru :-).

Naše malá výprava (s vedoucím výpravy a trenérem v jedné osobě Tomášem Regnerem a kustodem, řidičem a kuchařem v jedné osobě Pavlem Neckářem) jela v pátek v poledne, absolvovala trénink a v sobotu ráno se vrhla do závodění. Počasí těmto závodům moc nepřálo - ale nejsme z cukru (později se ukázalo, že naše vzduchovky ano). Zahajovalo se závodem ve sprintu a výborně si vedla Agáta mezi nejmladšími žákyněmi. Skončila na hezkém 8. místě (střelba za 1), ale určitě ji mrzelo, že skončila o 7 desetin vteřiny za sedmou a ještě více jí určitě vadilo, že o ještě méně desetinek  vteřiny ji scházelo na 1. výkonnostní třídu! A na medaili by musela být rychlejší o pouhých 18 vteřin... V prostřední kategorii chlapců skončil Ondra přes dobrou střelbu (1,1) na 28. místě, také zde byly rozdíly mezi závodníku hodně malé. A v nejstarší kategorii dívek Bára v první střelbě něco ztratila (za 2), ve druhé už byla bezchybná a skončila na 31. místě (kdyby byla o 20 vteřin rychlejší, posunula by se o 10 míst...). Do odpoledních štafet zasáhla z našich Agáta a Bára. Agáta běžela ve štafetě, kde její kolegyně ze Slovenska udělala na střelnici přestupek proti pravidlům a štafeta byla diskvalifikována. Agátu mohlo jen těšit, že zaběhla 4. nejlepší čas ze všech účastnic! Také Báře se štafetový závod povedl - startovala za Ostravu a byla v družstvu nejlepší - střílela za 0 a 1 a měla i dobrý běžecký čas - na úseku byla osmá, celkově se vešla mezi prvních patnáct závodnic. Druhý den se běžel závod s hromadným startem - Agáta opět dobře běžela, ještě lépe střílela (jako jedna ze dvou za 0) a skončila opět osmá, na závodnici před sebou tentokrát ztratila jen 4 desetinky vteřiny! Vůbec se nedařila střelba Ondrovi Jiránkovi - den před tím, když trenér zjistil, že vzduchovky rezaví, nastříkaly se všechny vzduchovky olejem. Ta Ondrova reagovala tak, že Ondrovi vypadl zásobník ještě před první střelbou a on tak střílel naprázdno. Potom se zase zásobník špatně posouval - prostě si to Ondra protrpěl, střílel dvakrát za 4 a skončil předposlední. Ale Bára mezi nejstaršími dívkami naopak střílela o trochu lépe než v sobotu (1, 0) a skončila na 25. místě (na pohárových závodech se ještě tak vysoko nedostala...).

Takže výsledky někde lepší, někde horší, ale zkušenosti z MČR k nezaplacení! Teď ještě jak dopadne na MČR dospělých ten nejzušenější - trenér Tomáš... Jablonec to první víkend v říjnu rozhodne.