Náš biatlon se blíží - Ruprechtice, neděle 28. května 2017

Úvod » Aktuality » Náš biatlon se blíží - Ruprechtice, neděle 28. května 2017

Tato informace je hlavně pro ty, kteří ještě neposlali přihlášku! A samozřejmě pro domácí - závodníky i (hlavně) rodiče.
   Oproti minulým létům došlo k úpravě tratí. Věříme, že jsou to úpravy k lepšímu, i když byly vynuceny tím, že společnost, jíž patří pár hotelů, oplotila část trati, která pro nás byla dost důležitá - seběh lesíkem na louku ke kapličce. Protože jsme nechtěli běhat tak, aby se tratě křížily, změnili jsme tuto část trati (krátce po vyběhnutí od startu, po opuštění asfaltové cesty). Nepoběží se už po louce ke kapličce, ale k části za kapličkou se dostanou závodníci po lesní cestě. Přibylo i jedno prudké (ale naštěstí krátké) stoupání pro muže (zhruba uprostřed kola). A pro všechny kategorie přibyla část trati za vzduchovkovou střelnicí, takže se nepoběží jako dosud z prostoru vzduchovkové střelnice rovnou do cíle (navíc nebezpečným seběhem), ale poběží se ještě po cestě do kopce a uprostřed se odbočí na seběh lesem docíle. Platí také pro všechny kategorie. Uvolní se tak komunikace mezi vzduchovkovou střelnicí a prostorem startu a cíle, kterou bude moci využívat veškerý doprovod. Vzhledem ke změně organizace - malorážka až odpoledne - se prostor vzduchovkové střelnice využije pro trestné kolečko malorážkařů.
   Bohužel, v současné době začaly výkopové práce na asfaltových komunikacích v okolí našeho areálu. V současné době ještě nevíme, jak rychle budou pokračovat a jak hodně zasáhnou naše tratě (část hned po startu). V každém případě to však trochu zkomplikuje naše tratě a hodně zkomplikuje parkování. Apelujeme proto na všechny účastníky závodu - dodržujte parkování, které je pro vás připraveno na louce u kapličky. Jsme rádi, že jsme se nakonec dohodli na parkování s majitelem pozemků (arciděkanství Liberec) a to přesto, že zde ve stejnou dobu bude probíhat dětský den pro jejich děti. Buďte proto při parkování ohleduplní, poslouchejte pokyny našich pořadatelů a parkujte pouze ve vyhrazené zóně (pod lesíkem u drátěného plotu, co nejdále od kapličky...). Pro pořádání našich závodů i do budoucna je toto parkoviště životně důležité.
   Rodiče našich závodníků - můžete chodit tento týden na tréninky se svým dítětem. Zatímco ono bude trénovat, vy můžete s kolečkem provádět úpravy našich vybagrovaných nebo naopak navežených ploch - bude to lepší, než nechat vše na sobotu... Týká se pochopitelně tatínků. Ale sobotní brigáda nás také nemine, v úterý večer máme poslední schůzi přípravného výboru a potom hned zašleme informace k sobotní přípravě závodu.

 

Zpět na výpis