Úvod » Aktuality » 2. kolo Českého poháru v letním biatlonu - Bystřice pod Hostýnem 24.-25. června 2017

Do Bystřice nás bylo jen na jedno auto. Bára byla na olympiádě mládeže v Brně, Neckářovi na skautské výpravě, Štěpán těsně po sundání sádry, Bery také nemohla... Fotky najdete zde. S Tomášem Regnerem jeli Maky Farská, Petr Patzák a Ondra Jiránek, brali ještě Jíťu Gittlerovou z Manušic. Co říci k závodu, kde se moc nedařilo - zejména první den byl dost frustrující...
První den byl závod s hromadným startem. Trochu překvápko od pořadatelů, v propozicích byly oba dny obráceně. Jak jsme už konstatovali v úvodu, nic moc pro naše závodníky. Jen Jíťa zaběhla 5. místo (střelba 2, 1, 4, 3) v dorostenkách A a navíc - získala 84 bodů. Jana Gittlerová běžela poprvé od zranění kotníku - šesté místo v ženách B (4, 0, 2, 3). A Tomáš doběhl až jedenáctý (0, 3, 3, 4) v mužích B. A naši žáci to moc nevylepšili - Petr v žácích B na 28. místě s nic moc střelbou (3, 3), Ondra v žácích C až na 51. místě se střelbou 1+4 a Maky to v žákyních C moc nevylepšila (2 + 4, když Tomáš neuspěl s protestem proti poruše stavu) - 44. místo! Tak to byla asi noc před dalším závodem...
Druhý den se běžel sprint se štafetovou střelbou - pro naše mladé závodníky premiéra. Jíťa si trochu pohoršila - 8.  místo, střelba 1+3 (to není špatné, ale soupeřky střílely zázračně!), Jana v ženách pátá (přitom také ona se slušnou střelbou 2+1) a Tomáš se střelbou za 0 byl osmý (přitom asi i dobře běžel, protože porazil Jirku Stráněla, který také střílel za 0). Musíme si uvědomit, že se střílelo štafetově, takže na 5 terčů 8 nábojů... A naši žáci? Petr opět 3+3 (ale se štafetovou střelbou!) a až 44. místo, Ondra se polepšil - střelba za 1 a 27. místo (82 bodů) a největší radost nám udělala Maky - střelba za 0, 14. místo a hlavně - vyběhnutá 1. výkonnostní třída! Konec dobrý, všechno dobré?