Soustředění našeho klubu - Ruprechtice 14. - 18. srpna 2017

Úvod » Aktuality » Soustředění našeho klubu - Ruprechtice 14. - 18. srpna 2017

Soustředění, na které si udělalo volno překvapivě hodně našich mladých závodníků, začalo v pondělí 14. 8. - podrobnější informace o programu najdete v sekci pro členy. Snažíme se program dodržovat, ale vždycky se to nepodaří. Nejčastěji je na vině počasí, ale někdy také pracovní zaneprázdnění těch, se kterými jsme počítali. Na druhé straně, všichni se ochotně snaží vypomoci základní trojce - Tomášovi, Milanovi a Zuzce, kteří se starají o trénink, ale také o jídlo a další. Hodně jim vypomáhá Pavel, který původně měl být dalším stálým členem realizačního týmu.
První den - nešťastný začátek:
Dopoledne se scházíme - 10 závodníků, večer přijíždí Bára, ale při odpolední vyjížďce na kolech ztrácíme Maky.
Dopolední kruhový trénink se střelbou má na starosti Tomáš, Milan se Zuzkou jedou na nákup (to jsme zvědaví, jestli se podaří splnit náročný Milanův limit na stravování), oběd se povedl, maminkám díky za napečené dobroty. Odpoledne jedeme do Bedřichova na kola - nahoru jedeme autem, najedeme přes 20 kiláčků a dolů jedeme zadem na střelnici. A tady to přichází - ve sjezdu zablokuje Maky kolo a už voláme sanitu. Z původní diagnózy zlomené pažní kosti (osádka sanity) je vykloubený loket s přetrhanými vazy. 3 neděle sádrové dlahy, potom ortéza - Maky je moc smutná (smutnější jsou už jen trenéři) - účast na MČR se rozplynula. Je to velké oslabení naší výpravy na MČR a pohárové závody v konci sezóny. Později se dozvídáme, že při další návštěvě traumcentra je to ještě jinak - a jsme rádi. Vazy nejsou přetržené a místo sádry dostává Maky jen ortézu! A ještě se dovídáme, že Ondra, který na soustředění není, si na skluzavce způsobil úraz a také jeho účast na závodech v konci sezóny je ohrožena! Večer je Milan poněkud zaskočen - plánovaná večeře, opékání buřtů, se moc nevyvedla. Účastníci soustředění předběhli Milana a snědli napečený perník od Lajtkepů, který měl být na druhý den. Milan zakázal vstup do kuchyně všem, kromě kuchařky Zuzky!!! Večer přednáška Milana - teorie střelby.
Aktuální informace z průběhu soustředění se dozvíte na našem Facebooku, kde také najdete mnoho fotek z celého týdne soustředění.
Druhý den - klidová střelba:
Dopoledne je vedeno v duchu sportovní střelby (bereme si příklad z amerických reprezentantů, kteří mají jako poradce jednoho z nejlepších sportovních střelců světa - Matta Emmonse i našich trenérů, kteří na republikové soustředění našich biatlonových nadějí pozvali trenérku sportovní střelby z Olympu Plzeň Kačku Frantalovou) - trénink vede Milan, který vychoval několik reprezentantů ve sportovní střelbě. A podle výsledků se zdá, že to nebyl špatný nápad. Jakoby si někteří uvědomovali to, co do teď nevnímali. Odpoledne, vzhledem k předpovědi, zařazujeme koupaliště - původně mělo být ve středu, ale předpověď nevypadá nejlépe. Všem se nové koupaliště v Turnově líbilo, chtěli by tam prý být víckrát (trenéři si ale myslí, že na soustředění se má hlavně trénovat :-) ). Večer teorie tréninku běhu - Tomáš.
Třetí den - inliny a kolečkové lyže ve Vesci:
Mělo pršet, jedeme bez střelnice a beze zbraní a využíváme 3hodinovou pauzu bez deště! Povedlo se, seznamujeme se s areálem, kde jsme mnozí poprvé. Budeme sem muset jezdit častěji! Jen na pády si musíme dát pozor... Odpoledne cvičení Pilates se Zuzkou se protáhlo, možná proto, že měl následovat biatlonový trénink, ale hlavně asi proto, že se líbilo. Na večerní teorii byl pozván ing. Plachý z firmy Altaraz, která se zabývá regulátory vzduchu - nejen pro děti, ale i pro trenéry poučné!
Čtvrtý den - jedeme Jizeru a zpátky na koloběžkách:
Všichni ji jeli, jen loď ve složení Bára, Áďa a Áňa ji celou zkroužili. Někteří z nás poznali velkou koloběžku poprvé (včetně trenérů). Nebylo to špatné a počasí bylo přímo výborné! Odpoledne biatlonový trénink.
Pátý a poslední den - opět Vesec, tentokráte se střelbou:
Dopoledne ve Vesci bylo výborné. Ověřili jsme si, že se tu dá vzduchovka v pohodě trénovat i se střelbou, což nám potvrdil i šéf areálu, se kterým jsme se tu potkali. Odpoledne jsme nakonec vybírali mezi několik variantami, nakonec to vyhrálo seznámení s orientačním během a mapami - Tomáš při tom přišel na další varianty našich tratí, abychom dostali tratě mimo asfaltové silnice.
Zakončení soustředění - neděle u ohníčku:
Protože po soustředění všichni jeli vyspat se domů, aby nabrali síly na sobotní závod v Plzni Liticích, končili jsme soustředění až v neděli odpoledne u ohníčku. Přišla i Maky, naopak chyběla celá rodina Neckářových (Agy horečka). Milan řekl i důležitou informaci - s financemi jsme vyšli, i když tomu nikdo nevěřil a dokonce jsme za ně nakoupili i občerstvení na nedělní hodnocení. Samozřejmě, že to bylo i díky napečeným dobrotám od maminek a kuchařce Zuzce! Všem děkujeme a věříme, že soustředění se líbilo i dětem a budeme ho opakovat i příští prázdniny!

Zpět na výpis