MČR žáků - Letohrad 16. - 17. září 2017

Úvod » Aktuality » MČR žáků - Letohrad 16. - 17. září 2017

Postup na MČR si vybojovalo 8 našich závodníků, což je vynikající. Zařadili jsme se k největším klubům v ČR. Ale špičkové výkony, které by zařadily některé z našich závodníků k absolutní špičce - ty se nám nepovedly. Částečně i proto, že naše největší naděje na MČR nejely (Petr Patzák kvůli problémům ve škole) nebo byly po zranění a byl vlastně malý zázrak, že se MČR zúčastnily (Maky Farská). Právě od nich jsme letos očekávali ty nejlepší výsledky, ale věříme, že svůj talent ještě potvrdí v dalších letech. Fotky najdete na našem Facebooku...

Do Letohradu jelo s trenéry Tomášem a Pavlem 7 závodníků - je škoda, že zatím nám naše podmínky ještě nedovolují rozšířit naši závodnickou základnu a chybí nám kategorie žáků a žákyň A. To jsou kategorie, kde je o hodně závodníků méně, než ve zbývajících kategoriích B a C a příležitost k dobrému umístění je podstatně větší. V kategoriích A startovalo v Letohradu kolem 20 závodníků, v kategoriích B kolem 50 závodníků a v kategoriích C bylo přibližně 70 startujících!

V sobotu se běžel sprint a štafety, v neděli závod s hromadným startem. V sobotu v žácích B Štěpán Kuřák nestačil běžecky a navíc mimořádně špatně nastřílel (3+2) a bylo z toho 47. místo. Lépe se vedlo ve stejné kategorii žákyním - nejvíce se dařilo Bery Lajtkepové, která z našich měla nejlepší střelbu (0+1) i běh a skončila na pěkném 20. místě. Na 32. místě skončila Agy Neckářová (3+0) a těsně za ní na 34. místě Verča Šípková (1+1). Verča nás hodně příjemně překvapila! V nejstarší žákovské kategorii C je nesmírně těžká konkurence. Uspět se dá jen s opravdu mimořádnou střelbou a během. V žácích C jsme měli Ondru Jiránka, který nakonec skončil na 56. místě, když běžecky nevynikal a střelbu umí lépe, než 1+2. V žákyních C se dařilo Báře Matoškové, která se střelbou 1+0 skončila na hodně slušném 24.  místě. Maky Farská, která těsně před mistrovstvím sundala ortézu po vykloubení levého lokte na prázdninovém soustředění, hodně chtěla, ale tréninkový výpadek těžko mohla dohonit. Na tréninku je střelba její předností, na MČR nastřílela špatně (2+2) a skončila na 45. místě. Je to škoda, ale trenéři ani nedoufali, že by na MČR mohla vůbec odjet! Na druhé straně - i špatná zkušenost je zkušenost a věříme, že pomůže Maky v dalším závodění.
Dalším sobotním závodem byly štafety, kterých se zúčastnili i někteří naši. V žákyních B jsme si dokonce mohli dovolit postavit svoji štafetu - skončila na 13. místě, když Bery střílela 0+0 a měla čas 4:45, Agy 2+3 a 5:44 a Verča 2+3 a 6:22. V žácích B běžel Štěpán za Vsetín - 0+2, časově na svém úseku byl jedenáctý, štafeta skončila na 11. místě. V žácích C Ondra běžel za Jílové - 0+0, čas 3:58 (byl čtvrtý! na svém úseku), štafeta skončila pátá. A v žákyních C  opět startovala štafeta Ruprechtic, naše Báru a Maky doplnila Bártová z Jílového a štafeta skončila na 9.  místě. Bára 0+3, 4:40 (10. na úseku) a Maky 0+1, 4:12 (7. na úseku).

V neděli se běžel závod s hromadným startem. Štěpán se zlepšil, se střelbou 1+0 byl na 39. místě. V žákyních B se naše dívky všechny zhoršily hlavně ve střelbě - 36. byla Verča (0+3), 43. Bery (2+2) a 47. Agy (2+3). Nejhůře z našich dopadl Ondra, který byl až 63. (2+2) - škoda, že si do jednotlivců nepřenesl formu ze závodu štafet! Maky střílela špatně (3+2) a byla 54. Bára už v tu dobu byla na cestě do Anglie...

Takže velká účast, některé překvapivě dobré a některé špatné výkony a absence výborného umístění - tak by se dala charakterizovat naše účast na MČR žáků. Trenéři doufají, že všem dojde, že k úspěchu v dnešní silné konkurenci v biatlonu vede jen důsledné dodržování pokynů trenérů, dostatečná koncentrace na tréninku a že je třeba přidat v běžecké přípravě - nejen na trénincích, ale hlavně v individuální přípravě!