Biatlon Horní Mísečky - 17. prosince 2017

Úvod » Aktuality » Biatlon Horní Mísečky - 17. prosince 2017

Fotky ze závodu najdete zde. Na kvalifikační závod na Mísečky nakonec jelo jen 8 našich mladých biatlonistů. Trenér Tomáš se vracel den předtím z Jáchymova (takže nic moc, najeto spousta kilometrů a závod) a s dalšími členy realizačního týmu vezli Verču Šípkovou (kat. B2), Ondru Jiránka (C1), Markétu Farskou a Áňu Lehmannovou (obě C2), Agy Neckářovou a Bery Lajtkepovou (obě B1) a Kubu Farského a Honzu Bicka (oba B2). Ondra a Maky za sebou měli také závody v Jáchymově z předešlého dne.
Podmínky jako vždy na Horních Mísečkách (počasí moc nepřálo), hodně kopců - prostě nebyla to žádná odpočívárna. Navíc jsme si potvrdili to, co víme - běžecky nestačíme, střelba až na výjimky je konkurenceschopná.
Nejlepší z našich podle umístění byl Kuba - 2. místo (střelba 3+3) a 65 bodů ve svém prvním závodě! Zdá se však, že kategorie B2 v žácích bude patřit mezi ty méně obsazené. Nejlepší z našich podle získaných bodů byla Agy na šestém místě (1+1) - 66 bodů, tedy o bod víc než Kuba. Ale i z toho je zřejmé, že se nikomu z našich nepodařilo dosáhnout na body, potřebné k postupu na závody Českého poháru. Ondra byl také šestý (2+1), 60 bodů, Honza Bicek čtvrtý a 45 bodů (5+4). Maky byla devátá s nepochopitelnou druhou střelbou (1+5!) - 60 bodů. A další naši závodníci své kategorie uzavírali - Verča s výbornou střelbou 0+0, ale jen 27 bodů, Bery 0+3 a 20 bodů a Áňa 2+2 a 10 bodů.
Jak to tak vypadá, ještě nás čeká hodně práce při nácviku běhu -  na druhé straně vloni jsme v zimní sezóně jezdili s jedním či dvěma závodníky - teď je nás podstatně víc, a to je první krok k tomu, aby o Ruprechticích bylo slyšet i na zimních závodech tak, jako na letních. Nicméně body na postup na české poháry nebo dokonce MČR jsou pro nás zatím vysoko...