3. závod ČP žáků - Jablonec n.N. 10. - 11. února 2018

Úvod » Aktuality » 3. závod ČP žáků - Jablonec n.N. 10. - 11. února 2018

Poprvé jsme měli závod ČP žáků doslova za rohem - místo do Nového Města na Moravě nebo Letohradu jsme jeli jen kousek do Jablonce, ubytování jsme měli doma a mohli jsme očekávat i to, že se na nás přijde podívat někdo z klubových kolegů. Podívat se nakonec přišli jen rodiče našich soutěžících a Kuba s tátou - takže i pro naše členy uvádíme, že se mohou na závod podívat zde, kde jsou fotky Tomáše z obou dnů a nebo na fotky Milana ze soboty a neděle. Lepší by samozřejmě bylo, kdyby závod viděli na vlastní oči...
Postup na závody ČP si vyběhli 4 naši závodníci, ale bohužel v sobotu chyběla Bára Matošková, která byla na závodech v plavání a zúčastnila se až nedělního crossu a oba dny chyběla nemocná Maky Farská. V pátek na nástřelu byli tedy pouze Ondra Jiránek a Agy Neckářová - Ondra bez problémů, Agy se seřizováním lícnice. Zima při nástřelu moc nepomáhala a na tratích jsme si jen připomněli, že tratě vJablonci nejsou jednoduché - těžké výjezdy a nebezpečné sjezdy. Večer na poradě vedoucích se navíc Milan dozvěděl, že Báře v sobotu končí zdravotní prohlídka - naštěstí ji měla doma z plavání a tak se telefonem a mailem s naskenovanou prohlídkou vše vyřešilo.
V sobotu byla zima opět nepříjemná. Jel se sprint bruslením - Agy střílela 1+1, což byl v její kategorii žákyň B1 jeden z lepších výsledků (jen 3 závodnice na tom byly lépe), ale na lyžích, přes slušné zlepšení techniky v poslední době, nestačila. Ztráta na vítězku byla poměrně velká - 4:11,3, bylo z toho 70,44 bodů a 16. místo. To je jedno z lepších pořadí Agy na ČP, ale účast v Jablonci byla celkově nižší, než na předešlých závodech ČP. Ondra měl první střelbu za 0, ale na druhé přišly 3 chyby a to samozřejmě bylo moc. Navíc měl Ondra pár nepříjemných pádů, na kterých hodně ztratil a tak jeho ztráta na vítěze byla 5:15,9 a bylo z toho až 22. místo! A navíc z množství pádů také obnovené zranění - naštěstí jen obnovené zranění trenérovy lepené lyže! Takže se hledaly možnosti, jak vyřešit závodní lyže na druhý den - už proto, že by se měly dávat k mazání po dojetí sobotního závodu. Nakonec se dohodlo, že lyže můžeme dát mazacímu týmu až ráno a rodiče Ondry vyřešili situaci nákupem nových lyží, které bude mít pro příští sezónu jako tréninkové. Vyřešilo se i odevzdání Bářiných závodních lyží a mohli jsme jet domů.
V neděli jsme se sešli ve včerejším složení a přibrali Báru. Zima byla snad ještě nepříjemnější a čekal nás biatloncross - obratnostní závod, kterých se jede v sezóně minimum a určitě není naší předností... Ale na druhé straně, kratší trať a kratší trestná kola dávají šanci vyběhnout slušnější body. To se tentokráte ale podařilo jen Agátě, která si vyběhla nejlepší body v letošní sezóně - skončila na 13. místě, přestože střílela 2+1. Odstup od vítězky byl 2:17,7 a bylo z toho 83,82 bodu. Bára jela pomaleji, nevyhnuly se jí pády a zejména její první střelba byla špatná - celkově 3+1. Skončila na 29. místě, 3:43,9 za vítězkou a vyjela jen 69,98 bodů. Také Ondra měl hodně pádů, střlbu slušnou (1+1), odstup na vítěze 2:50,1 a 75,32 bodů. Nebyly to naše nejpovedenější závody ČP, ale jako příprava na MČR, které se jede už za 14 dní v Novém Městě na Moravě, to určitě nebylo špatné. A pokud bychom porovnávali tuto sezónu s loňskou, kdy si poháry vyběhla jen Bára, je tu pokrok znatelný.
Škoda, že před vrcholem sezóny je stále nemocná Maky a podobně jako v létě (kdy byla zraněná po úrazu na letním soustředění), nepojede na MČR optimálně připravená. Navíc se na MČR jedou už v pátek štafety a my bychom mohli postavit i vlastní klubovou štafetu v kategorii dívek C2, ale museli bychom jet o den dříve nebo brzy ráno - uvidíme, jak to vyřeší šéftrenér Tomáš.