První informace z Kapslovny - neděle 15. dubna 2018

Úvod » Aktuality » První informace z Kapslovny - neděle 15. dubna 2018

Jak jsme očekávali, byl to masakr - hodně přihlášených (330 závodníků), 5 stavů na vzduchovce a tradiční 2+2 na malorážce, na každého závodníka ve vzduchovce nástřel 3 minuty, na malorážce 2 minuty, parkování jsme hledali mimo areál, abychom potom zjistili, že na rozdíl od loňska je na hlavní silnici blízko areálu ještě volno. Fotky najdete zde.
Odjet jsme museli už v 6,30 ráno - bylo to náročné zvlášť pro ty, kteří byli na plese nebo na místo srazu dojíždějí z Hrádku, Chrastavy atd. Nejelo nás úplně nejméně - i když mladé malorážkaře jsme ještě nebrali -  dva malorážkaři, které už Kapslovna překvapit nedokáže (Jana a Tomáš) a 12 vzduchovkářů (Terka, Agy, Bery, Verča, Jola, Áďa a Jáchym, Kuba, Petr, Honza, Štěpán a Filip). Jola byla v Praze s rodiči, pro dopravu ostatních byla k dispozici čtyři auta (Tomáš, dva Pavlové a Milan). Pro Terku, Jolu a Jáchyma to byly první biatlonové závody v životě, pro Kubu první letní biatlon.
Nakonec jsme všechno nastřelili v těch vražedných minutách, v klidu prohlédli trať a potom to začalo!
Zmatky na střelnici se zbraněmi - na stojany se jich moc nevešlo a průběžně se měnily, takže často někdo dlouho hledal a někdy také vůbec nenašel. Naštěstí naši z toho hledání nevyšli až tak špatně. Navíc staré stojany pro zbraně bez řemenů, takže hodně na sobě, pravidla se moc používat nedala (jinak by musela být půlka závodníků diskvalifikovaná :-)), no bylo to na začátku sezóny náročné!
A navíc (až na výjimky) se nám střelecky moc nedařilo, chyb na střelnici, které by jindy skončily diskvalifikací, jsme také předvedli dost - prostě první závod sezóny nám ukázal, že nás na tréninku čeká ještě hodně práce!
A protože výsledky na svazovém webu ještě nejsou, uvedeme jen to, co si pamatujeme :-) a po zveřejnění výsledků doplníme a rozebereme podrobněji.
Na stupně vítězů se dostala jen nejmladší a nejstarší členka naší výpravy - umístění Jany na třetím místě v kategorii žen B nepřekvapilo, ale Terka ve své premiéře opravdu zazářila - nastřílela "za jedna" (a to ještě ta jediná netrefená rána byl hodně těsný kalibr, kdy sklopka už padala, ale vrátila se!) a nebýt hledání flinty ve změti stojanů, mohla i vyhrát. Ale i to konečné druhé místo určitě brali i trenéři i Terka! Další dobré umístění měla Agy, která skončila v kategorii žákyň B šestá - střelba 2+0, škoda, že první střelbu střílela hodně pomalu a nebylo to tím pádem tak hezké jako na tréninku, druhá střelba už byla v rytmu a pěkná. Jola ve svém první závodě také zazmatkovala - vypadl jí řemen a místo, aby ho znovu zahákla, odstřílela bez řemenu! Navíc jí upadla páčka ze závěru, no prostě jednoduché to na své premiéře neměla! Áďa, která je asi nejlepší naší střelkyní, zcela pokazila první střelbu (za 4!), ale druhou už dala za nulu a navíc zřejmě dobře běžela, takže bude asi s umístěním spokojená. Verča asi špatně nastřelila, protože měla rány vlevo dole (jinak je dobrou střelkyní). Z kluků na tom byli nejlépe Petr Patzák, i když střelba také nic moc a Kuba, který měl výbornou první a horší druhou střelbu - kterou hodně uspěchal!  A tak bychom mohli pokračovat od jednoho našeho závodníka k druhému - moc štěstí nám nepřálo. Filip při první střelbě musel posouvat zásobník ručně (a samozřejmě špatně, takže vystřelil několik ran naprázdno navíc), Kuba po první pěkné střelbě chtěl ještě přidat a zastřílel zbrkle druhou položku. Střelecky se nedařilo Honzovi, který se jinak na tréninku hodně zlepšil a spolehlivý Štěpán měl střelbu vyrovnanou (1+1), ale už bychom mu přáli více nul! Ale když se podíváme na všechny výsledky, určitě to nebylo špatné - kromě již uvedených pochval se na svém prvním závodě slušně umístil Jáchym (a to si ještě vysloužil minutový trest za jedno vynechané trestné kolečko) a nikdo vyloženě nevybouchl. Na druhé straně bychom samozřejmě chtěli více umístění v první desítce a hlavně nějaké body, které by nás posunuly do poháru a MČR. To se povedlo jen Terce - ale třeba za týden v Berouně už bude lépe!
Podrobněji rozebereme jak jsme slíbili - po zveřejnění výsledků na svazovém webu.

Zpět na výpis