Hodnocení účasti našich závodníků na Kapslovně

Úvod » Aktuality » Hodnocení účasti našich závodníků na Kapslovně

Když se dostaly oficiální výsledky z letního biatlonu na Kapslovně na svazové stránky, můžeme už podrobněji zhodnotit výkony našich závodníků.
Žákyně A - Terka Farská 2. místo a 80 bodů, necelých 10 vteřin za vítězkou (dlouhé hledání zbraně ve změti stojanů), střelba za 1 (a to ještě kalibr). Výsledek z říše snů, kéž by se jí tak dařilo i v dalších závodech. Důležité je, že si vybojovala postup na Český pohár i MČR!
Žákyně B - Agy Neckářová 5.  místo, horší první střelba (podstatně pomalejší, než na tréninku) 2+0, při bezchybné střelbě by byla šance na bednu - běžecky se zdá lepší, než vloni. Bery Lajtkepová na 14. místě, 1+2, ale běžecký čas o více než minutu horší, než Agy, i když víme, že na přespoláku je přibližně stejně rychlá. Je potřeba se zaměřit na zrychlení všech činností na střelnici a přidat více dravosti. Jola Závacká - první závod a hned pěkné umístění - 18. místo v nejobsazenější kategorii. Střelba 2+2 slušná, běžecky byla lepší, než Bery! Když mluvíme o běžeckých časech, myslíme je samozřejmě včetně činnosti na střelnici, po korekci trestných koleček zhruba 20 vteřin.
Žáci B - Jáchym Strašlipka 17. místo ve svém prvním závodě, střelba 3+0, příjemné překvapení. Kdyby nedostal trestnou minutu za neodběhnuté trestné kolečko, mohl být kolem 10. místa! Žákyně C - Adéla Ryvolová, 27.  místo, zatím asi nejlepší výsledek Ádi - přes 50 bodů. Škoda, že se nepotkala s lepší střelbou, ta první byla určitě hluboko pod její možnosti (4+0), ale vypadá to nadějně. Kousek před ní byla Verča Šípková - běh o něco lepší, než Áďa, střelba horší - 3+3, tady vidíme rezervy. Žáci C - Petr Patzák 12. místo při průměrné střelbě (2+2). S nulovou střelbou by to bylo na bednu! Štěpán Kuřák 1+2 a 18. místo. Štěpán určitě umí střílet lépe, stejně jako Bery musí v běhu a činnostech na střelnici přidat víc dravosti. Kuby Farský 22. místo, střelba 1+3 (druhá střelba zbytečně rychlá, unáhlená). Musí také zrychlit činnost na střelnici, ale věříme, že má i rezervy v běhu - běžecky byl na úrovni Štěpána a více než minutu za Petrem. Honza Bicek na 28. místě měl špatnou střelbu (3+4), běžecky byl na úrovni Kuby. Filip Šprdlík běžel tradičně pomalu, ale tentokráte se mu nedařilo ani střelecky (2+3) a navíc měl zdržení na střelnici kvůli nepřesné manipulaci se zbraní (sice si stěžoval na zbraň, ale s jeho zbraní následně trénovala Áňa v týdnu stojáka a neměla za hodinu střílení sebemenší problém). Výsledkem bylo 30. místo.
V dospělých běželi Jana Gittlerová (ženy B) a Tomáš Regner (muži B). Jana střelba 2+3, běžecky na vítězku neměla - 3. místo. Tomáš střelba 4+1 (určitě leže umí víc), ani on běžecky úplně nestačil - 7. místo. Oba ale mají 1. VT z loňska, takže o postup na Český pohár i MČR přijít nemohou. V žácích mají postup vybojovaný z loňska (2. VT) Agy, Bery, Péťa a Štěpán, takže mohou závodit s klidem a zkoušet, kde se mohou zlepšit.
Celkově musíme kladně vyhodnotit výkony všech nováčků! Terka, Jola i Jáchym zaslouží velkou pochvalu!

Zpět na výpis