Biatlon v Berouně - 21. dubna 2018 - dvě medaile

Úvod » Aktuality » Biatlon v Berouně - 21. dubna 2018 - dvě medaile

Do Berouna jeli auty Tomáš, oba Pavlové a Patzákovi. Fotky najdete zde. Nepříjemné překvapení nás čekalo ráno, když Pavel řekl, že Filip nejede. Prý to Pavel věděl dřív, ale zapomněl to říct :-) - na druhé straně Milan v mailu všem psal, že všechny omluvy mají jít na jeho mail (je vidět, že Pavla zná...) a to se nestalo! A tak jsme pořadatele, přes všechny jejich prosby, abychom všechny změny v přihláškách včas oznámili, protože je přihlášeno mimořádně hodně závodníků, tak trochu zklamali.
Z malorážkařů jeli Tomáš Regner a Jana Gittlerová v dospělých kategoriích, Áňa Lehmannová, Jíťa Gittlerová a Maty Neckář v dorostu (pro Áňu první závod v malorážce). Ve vzduchovce nás reprezenovala Kája Regnerová v přípravce,  Terka Farská v žákyních A, Agy Neckářová, Bery Lajtkepová a Jola Závacká v žákyních B, Jáchym Strašlipka ve stejné kategorii žáků, Verča Šípková a Áďa Ryvolová v žákyních C a v žácích C Péťa Patzák a Honza Bicek. Celkem tedy 15 závodníků.
Bylo to vcelku lepší, než na Kapslovně před týdnem, ale samozřejmě, jak pro koho. Nejhůře dopadly Jola s Áďou - byly diskvalifikovány (Áďa měla dokonce dva prohřešky!) - a to přesto, že po závodech na Kapslovně Milan všem na tréninku ukázal na fotkách, jaké chyby dělali a upozorňoval, že na dalších závodech už tolik benevolence nebude! A celý trénink před Berounem byl věnován nácviku správného chování na střelnici!!!
V přípravce Kája špatně střílela - střílí stejnou flintou s Terkou a každé to chodí jinam - budeme muset vyřešit na tréninku. Kája střílela za 5 a v běhu také nejrychlejší nebyla - ale byla v kategorii nejmladší a tak určitě s nějakým specializovaným tréninkem nemusíme spěchat. Skončila sedmá. V žákyních A Terka minulý týden zářila, v Berouně už tak úspěšná nebyla, ale rozhodně to nebylo špatné - skončila devátá se slušnou střelbou 3+3 a získala 63 bodů. V žákyních B Agy konečně naplnila naše očekávání a s nejlepší střelbou 0+1 a čtvrtým běžeckým časem si vyběhla 84 bodů a bronz v daleko nejobsazenější kategorii závodu! Bery trochu hůře střílela (2+2), běžecky (ale se svojí známou dlouhou prací na střelnici, která se do času počítá) ztrácela na Agy půl minuty - 15. místo a 71 bodů. V žácích B se Jáchym oproti minulému týdnu zlepšil a se slušnou střelbou (2+1) skončil dvanáctý! V žákyních C Verča slušně (1+1) střílela, zlepšila se i běžecky a bylo z toho 12. místo a 74 bodů. A  v žácích C byl Péťa na hodně pěkném osmém místě a to přesto, že špatně střílel (4+1). Nevyšlo to Honzovi, který ke špatnému běhu přidal i horší střelbu (3+3) a bylo z toho až 23. místo.
V malorážkách Áňa při svém prvním závodě překvapivě dobře střílela (3+4+3+2) skončila v nejmladším dorostu osmá s 55 body. Maty v dorostu B střílel celkově jako Áňa (5+2+3+2 - kromě pvní ležky dobrá střelba!), ale běžecky byl mezi horšími ve své kategorii a skončil třináctý. Budeme muset rozebrat jeho rychlost na střelnici a běžecké nasazení. Získal 67 bodů. Jíťa v dorostenkách B střílela špatně, protože se jí povedlo střílet i k sousedům - 5+5+4+2 a skončila dvanáctá s 56 body. Tomáš v mužích B si vzal příklad ze svých svěřenců, špatně běžel i střílel (a také k sousedům - 5+4+1+3) a skončil na posledním 8. místě. Jana v ženách B dobře běžela, ale špatně (za 14) střílela a ze dvou závodnic byla druhá.
Takže závěrem - střídavě sluníčko a mraky, někteří ukázali svůj potenciál, jiní si ho schovávají na příště . ale na tréninku k tomu budou muset trochu přispět zvýšeným úsilím!