Boletice 28. dubna 2018 - dařilo se, čtyři medaile!

Úvod » Aktuality » Boletice 28. dubna 2018 - dařilo se, čtyři medaile!

Boletice jsme absolvovali bez Milana, který ve stejném termínu s některými maminkami zajišťoval dětský den v jízdárně v Liberci. Fotky najdete zde. A zmíněné 4 medaile v názvu že by potvrzovaly, že se konečně začíná dařit?
Jeli jsme 4 auty (oba Pavlové, Tomáš a otec Maly Farské), na poslední chvíli ještě přišly některé odhlášky našich závodníků (a bylo to škoda, dařilo se nám!).
V nejmladší přípravce dívek Kája Regnerová nastřílela už trochu lépe (3), ale stále řešíme cvakání mezi ní a Terkou (obě střílejí ze stejné zbraně). Kája nakonec skončila na slušném šestém místě. V žákyních A se opět dařilo Terce Farské - opět druhá, opět střelba za 1 a opět přes 80 bodů. Na vítězku ztrácela 10 vteřin a určitě si hodně polepší v republikovém žebříčku. V žákyních B skončila Agy Neckářová také na druhém místě (a také opět!), s nejlepší střelbou v kategorii (1+0) a 20 vteřin za vítězkou a určitě si také v žebříčku polepší. Výborně si vedla také Bery Lajtkepová, střílela 1+1, běžela na úrovni Agy a bylo z toho 5. místo a 80 bodů! Jola Závacká to tentokrát zvládla bez diskvalifikace, ale nepodařila se jí střelba (4+4). Škoda, protože měla dobrý běh. V žácích C jsme také měli druhé místo - vybojoval ho Petr Patzák, který konečně dobře nastřílel (1+0) - stejně jako u Agy to byla nejlepší střelba v kategorii, na suveréna této kategorie Zátku z Manušic to ale běžecky ještě nestačilo. Na dobrý výsledek ale ukazuje 88 získaných bodů. Také Petr se bude v žebříčku posouvat. Na 11. místě s dobrými 76 body skončil v této kategorii Kuba Farský - stejná střelba jako Petr (1+0!), ale pomalejší běh se ztrátou skoro 1,5 minuty na Petra. Honza Bicek byl čtrnáctý (na něj hodně slušná střelba 2+1, ale více než minutu ztratil na Kubu v běhu). Filip Šprdlík střílel 0+2 a skončil sedmnáctý. V žákyních C čekáme na ještě lepší střelbu Verči Šípkové - v Boleticích střílela 1+2 a skončila sedmá, ale při lepší střelbě má i na bednu, protože rozdíly jsou minimální!
V malorážce startovala Maky Farská v dorostenkách A na svém prvním závodě, navíc po delší absenci na tréninku kvůli nemoci. Vybojované vítězství je proto tak trochu překvapením - střelba 3+4, ale nejrychlejší běh a těsné vítězství o 4 vteřiny! Příděl 91 bodů Maky potřebuje, aby bodovala v žebříčku, kde dosud závody neměla. Áňa Lehmannová to měla opačně - nejlepší střelba v kategorii (stejně jako minule 3+2 a to jsme tomu před týdnem ani nechtěli věřit!), ale slabší běh - nakonec z toho bylo páté místo. Ale hlavně - 80 bodů a druhá VT! V dorostenkách B Jíťa Gittlerová skončila čtvrtá - střelba 3+3, slabší běh a 72 bodů. V ženách B byla Jana Gittlerová diskvalifikována pro špatné nesení zbraně - to nebylo jen nějaké špatné navlékání řemene, Jana si vzpomněla na doby, kdy její kategorie nemusela navlékat řemeny vůbec a nesla zbraň v ruce!!! A v mužích B měl Tomáš nejlepší letošní střelbu (1+2, zároveň nejlepší střelba v kategorii), ale běžecky na své soupeře neměl - nedostatek střeleckého tréninku se někdy povede nahradit, ale u běhu to nejde... Bylo z toho páté místo a 86 bodů. První svoje závody běžel Pavel Farský - skončil sedmý s dobrou střelbou (3+4 - poprvé a naposled trénoval 1x na posledním tréninku před závodem a to se mu ještě nastavovala zbraň). Zisk 74 bodů si proto zaslouží mimořádnou pochvalu!
Co tedy říci závěrem - lepší se střelba, u někoho i běh a můžeme se s nadějí dívat na účast na dalších závodech. Ty jsou už příští neděli v Roškopově!

Zpět na výpis