Biatlon v Roškopově - 6. května 2018 - jen (?) 1 bronz

Úvod » Aktuality » Biatlon v Roškopově - 6. května 2018 - jen (?) 1 bronz

Závody byly jen pro vzduchovkáře, tak jsme malorážkaře nechali doma a jeli 3 auty (Pavel, Tomáš, Milan). Bez problémů jsme  dorazili do místa konání závodů, uvědomili si, jak je krásně a šli nastřelovat. Ale asi jsme nástřel nezvládli - nebo závod? Opravdu se nám v závodě moc nedařilo a střelba byla mizerná. Na druhé straně - tentokráte to pro nás byly závody bez diskvalifikace, a to se také počítá :-) ! Ale protože byly svátky, volna ve škole a výjezdy za hranice, bylo nás málo - některé odhlášky na poslední chvíli a zranění Káji den před závodem to jen potvrdily. Fotky najdete zde.
Spokojený mohl být asi jen Péťa Patzák, který skončil v žácích C třetí - a to ještě jen 5 vteřin za prvním, přitom oba závodníci před ním stříleli za nula a Péťa za jedna. Tomáš navíc Petrovi vyčítal pomalý odběh od střelnice a stejně byl Petr nejrychlejší! Že by přišla Petrova běžecká forma, na kterou tak dlouho čekáme?! A ještě připomínáme, že v Roškopově se běžel vytrvalostní závod - tedy bez trestných koleček, ale s časovou ztrátou za nesestřelené terče. Můžeme tak lépe srovnávat i běžecké časy závodníků (i když pochopitelně i v nich se projeví doba strávená na střelnici).
A teď k hodnocení našich osmi závodníků.
Žákyně B - Agy Neckářová byla v Berouně na bedně, teď to bylo horší. Střelba 2+1 a navíc až třináctý běžecký čas ve výsledku znamenalo celkové 13. místo. Bery Lajtkepová běžela o 13 vteřin rychleji (a to i přesto, že víme, jak pomalá je na střelnici), ale špatně střílela (2+3) a byla z toho hodně smutná - 17. místo.
Žáci B - vloni naše silná kategorie, letos v ní máme jen jednoho závodníka. Jáchym Strašlipka průměrně střílel (3+2), ale pořadí odpovídalo hlavně běžeckému času - 14. místo.
Žákyně C - víme, že Verča Šípková umí na tréninku střílet, ale po zátěži v závodě už to není tak pěkné. Tentokráte 2+1, ale hlavně průměrný běžecký čas, 70 bodů a 16.  místo. Áďa Ryvolová také umí střílet lépe, ale letos se jí zatím moc nedařilo. Z tohoto pohledu je 2+1 spíš její lepší střelba. Ale také ona má problémy se střelbou po zátěži - a hlavně s během... Ten už ale letos na některých závodech vypadal lépe, v Roškopově se to nepovedlo. 52 bodů 23. místo.
Žáci C - už vzpomínaný Petr měl druhý nejlepší běžecký čas, střelbu 0+1 a nakonec bral bronz o 5 vteřin za nulovým Kašparem z Trefy a 4 vteřiny za hvězdou letošní sezóny zimního biatlonu Hronem z KB Krkonoše. Běžecky jim dal přes 15 vteřin. A získal také hodně slušných 90 bodů do republikového žebříčku, kde by měl být hodně vepředu. Další naši v této kategorii skončili v závěru výsledkovky - Honza Bicek ztrácel běžecky na Petra skoro 2 minuty a navíc střelba 3+3 - to znamenalo 66 bodů a celkově
11. místo a těsně za ním Štěpán Kuřák, kterému se tentokrát střelba vůbec nepovedla (3+2) a takovou ztrátu Štěpán doběhnout nedokáže. Běžecky byl o půl minuty pomalejší, než Honza a bylo z toho 64 bodů.
Tak nezbývá než doufat, že příště to bude lepší!