Jablonec - 12. května 2018 - opět výborný Petr (stříbro)

Úvod » Aktuality » Jablonec - 12. května 2018 - opět výborný Petr (stříbro)

Fotky z Jablonce najdete zde. Tentokrát jsme vyjížděli se zpožděním - místo Ondry nakonec po našich telefonátech dorazila SMS, že nemá prohlídku a nejede! To ovšem měl poslat už včera po domluvě s Milanem, protože potom už nešla Ondrova přihláška zrušit a opět jsme platili za neodhlášeného závodníka!). Na srazu před odjezdem chyběl i Petr - ten ovšem jet mohl, ale Pavel ho musel vyzvednout doma! Když jsme ho potom v Jablonci viděli, nevěděli jsme, jestli je tak bledý z náhlého vstávání nebo z nevyspání - rodiče byli na Moravě a na Péťu dozírala babička... Ale naštěstí v závodě to znát nebylo! Stojí za to připomenout, že i přes zmiňované problémy to byly závody s naší nejpočetnější účastí - 13 vzduchovkářů a 5 malorážkařů!
Radost z toho, že se nevyplnila předpověď a svítí sluníčko, nás přešla, když jsme viděli podmínky na střelnici při nástřelu vzduchovek! Prudké sluníčko zepředu zprava nám ukázalo, že moc střílet neumíme. Nesmírně těžké podmínky a není divu, že i střelba při závodě (hlavně zpočátku, než přišel občasný stín) byla dost špatná u všech závodníků (a nejen našich). Navíc, přestože jsme čas na nástřel využili beze zbytku, bylo ho stále málo. Milan byl na to sám, protože Tomáš běžel v Jižních Čechách zabijácký běh od pramenů Vltavy (spolu s Janou) a vhledem k tomu, jak špatně se většina závodníků nastřelovala, měl velký fofr. Zvlášť, když terčů na nástřel bylo málo a střelců hodně! Ale pojďme k výsledkům vzduchovek.
Žákyně A - Terka Farská měla nejrychlejší běh (!), ale skoro nejhorší střelbu (za 4 - kalibry nespadly) a nakonec z toho bylo pěkné čtvrté místo a 82 bodů. Ale musíme sportovně přiznat, že kdyby jedna ze závodnic nedostala přirážku za neodběhnuté kolo, byla by rychlejší, než Terka.
Žákyně B - do tvrdé konkurence Trefy a krkonošských klubů (Harrachov, Krkonoše, Jilemnice) se daří prosadit i naší Agy Neckářové. Tentokrát z toho bylo 6. místo (střelba 1+2 - nejlepší střelba v kategorii byla jen jedenkrát "za nula", běžecky ztrácela na nejrychlejší 20 vteřin). Jola Závacká střelba 3+3 (Jola se pořád nemůže chytnout od změny vzduchovky), průměrný běh a 17. místo a 59 bodů - to Jole v žebříčku moc nepomůže. Ještě hůře dopadla Bery Lajtkepová - po nedorozumění s trenérem běžela navíc minutový okruh, ale i střelba byla horší (2+3) a tak i kdyby běžela správně, vydalo by to na 12. místo a 70 bodů a to už je pro Bery málo. Uvidíme, jak to bude vypadat na republikovém žebříčku, kde by Agy měla být dost vysoko.
Žáci B - Jáchym Strašlipka ukázal opět svoji průměrnou střelbu 3+2, běh měl s odstupem 1,5 minuty na vítěze. Nakonec z toho bylo 9. místo (na vteřinu stejně jako Kocourek z Mikulášovic) a 59 bodů. Jáchym zatím nezávodí dlouho, občas ukáže lepší běh a někdy se mu nepovede...
Žákyně C - Verča Šípková skončila desátá se 73 body. Jedna z našich nejlepších střeleb (1+1), odstup na vítězku v běhu málo přes minutu. I v této kategorii je našlapáno (byla to také nejobsazenější kategorie závodu) a body se tu vyběhávají hodně těžko! Monča Pařízková běžela svůj první závod a hned v těchto těžkých podmínkách a konkurenci. Zvládla to se ctí, neudělala závažnější chybu, střelba 3+2 a vyběhnutých pěkných 55 bodů.
A jsme u naší nejpočetnější kategorie - žáků C. Petra Patzáka jsme už zmiňovali, opravdu výborný běh, střelba trochu horší (2+1) vrátil porážku svým dvěma přemožitelům z Roškopova, ale rychlejší byl Hála z Trefy - ten hlavně lépe nastřílel. Petr si kromě stříbrné medaile vyběhl i pěkných 87 bodů a v republikovém žebříčku se bude vepředu hezky vyjímat. Další naši závodníci v této kategorii nepřekročili svůj stín - nejlepší byl Štěpán Kuřák na 9. místě (a slušných 73 bodů do žebříčku) se střelbou 0+2 a v běžeckém času jen o 15 vteřin horším, než Kuba Farský. Ten ale hůře (2+1) nastřílel a zůstal těsně za Štěpánem (72 bodů). Honza Bicek s Filipem Šprdlíkem tentokrát výsledkovku uzavírali. Honza střelba 3+2 není nic moc, ale ukazuje, že Honza se ve střelbě lepší a nemá výpadky. Ale jako by se horšil jeho běh. Filip při svém horším běhu musí dobře nastřílet, to se mu tentokrát nepodařilo - 1+3. Honza získal 65 bodů, Filip 54 bodů. Přiznejme si, že v této kategorii máme rezervy, na druhé straně tu máme letos výborného Péťu Patzáka.
Odpoledne přišly na řadu malorážkové kategorie. Ani tady jsme nebyli při nástřelu bez problémů, hlavně s Pavlem Farským byly problémy - rozhodl se střílet na zbrani s Pavlem Neckářem a každému to chodilo jinam. Projevilo se to asi i při závodě, kdy musel dost podstatně (10 cvaků nahoru a 10 doleva) cvakat před první střelbou - střelba 4+5 byla daleko nejhorší v kategorii mužů B a Pavel skončil poslední. V dorostenkách A Maky Farská na minulém závodě vyhrála, teď skončila čtvrtá - hlavně kvůli špatné střelbě (4+5 - stejně jako Pavel Farský). Byla to nejhorší střelba v kategorii, naštěstí běh nebyl špatný, přestože ho Maky tak vnímala. Za ní skončila Áňa Lehmannová, která opět hodně slušně (2+3) nastřílela, ale v běhu dost ztrácí. V dorostenkách B Jíťa Gittlerová na sebe slušně (2+3) nastřílela, ale v této kategorii už jsou vidět o dost lepší střelby. Jíťa skončila osmá, i když běžecky na vítězku ztrácela jen minutu. Získala 74 bodů. A na závěr zůstal pro hodnocení náš jediný dorostenec B - Maty Neckář. Přestože si stěžoval, že běžecky vůbec nebyl ve formě, nastřílel výborně (1+3) a bylo z toho čtvrté místo a 73 bodů.
Příští týden nás o víkendu čekají 2 závody v Boleslavi - v sobotu sprint, v neděli vytrvalostní, tak uvidíme, jestli se nám bude dařit více, než v Jablonci.
Chtěli jsme také zhodnotit umístění našich závodníků v republikovém žebříčku, ale například právě Jablonec a některé další závody nebyly ještě do žebříčku započítány a tak zatím neposkytuje příliš objektivní obraz. Hodně dobrých závodníků má totiž započítáno méně, než předpsané tři závody... Zatím z našich vzduchovkářů v jednotlivých kategoriích je na tom nejlépe Petr Patzák, který je třetí v žácích C, Terka Farská je čtvrtá v žákyních A, Agy Neckářová osmá v žákyních B a Jáchym Strašlipka patnáctý v žácích B. Počkáme až po dalším víkendu, kdy jedeme na dva závody do Kosmonos a určitě i soupeřům přibudou do hodnocení některé další závody na Moravě.