Jak dopadli naši na domácích závodech...

Úvod » Aktuality » Jak dopadli naši na domácích závodech...

Žádně překvapení - na domácích závodech se domácím tradičně nedařilo :-). Je to pochopitelné - všichni pomáhají, aby závody dopadly po organizační stránce co nejlépe a na mladé závodníky potom nejsou ani trenéři...
V přípravce skončila Kája Regnerová na konci startovky - deváté místo při střelbě za 4 (a hodně pomalé střelbě) a ještě přirážka jedné minuty za neodběhnuté trestné kolo! Žákyně A - Terka Farská šestá (při jejích současných výsledcích bychom asi měli napsat šestá). Střelba za 3 a běžecky to tentokráte také nemělo tu úplně správnou šťávu. V žákyních B Bery Lajtkepová dobře střílela (1+1), skončila sedmá a získala hodně dobrých 82 bodů. Agáta Neckářová lépe střílela (0+1), ale na střelnici měla problémy se zbraní (málo utáhla bombu, přestože ví, že si na to musí dávat pozor) a velkou časovou ztrátu. Jola Závacká měla také problémy se zbraní, navíc špatně střílela (4+3), výsledkem bylo 16. místo a málo bodů do žebříčku (63). Ale běžecky to opět bylo dobré, snad se příště zadaří. V kategorii C úplně pohořela Verča Šípková (5+3) a asi to bylo poprvé, kdy se před ni dostala Adéla Ryvolová - ta měla opět výbornou střelbu (0+1) a skončila čtrnáctá. Potřebovali bychom obě spojit do jedné závodnice, to by potom vypadalo hodně dobře! A jak si vedli kluci? V kategorii B byl Jáchym Strašlipka desátý - umístění dobré, ale málo bodů, Kulhánek z KB Krkonoše byl hodně rychlý! Střelbu měl Jáchym 3+2, kdy nastřílí první střelbu lépe, než druhou? V kategorii C je ohromně vyrovnaná špička a rozhodují maličkosti. Petr Patzák tentokráte střílel za 2 a běžecky zůstal za Zátkou i Škaloudem, kteří i lépe stříleli - bylo z toho 4. místo. Hned za ním skončil Ondra Jiránek, který střílel za 0, ale běžecky po dlouhé pauze na špičku (a ta je zatraceně dobrá) nestačí - 74 bodů také není to, co by Ondra do žebříčku potřeboval. Další naši byli naopak dost vzadu - Kuba Farský dvanáctý (střelba 1+3), Honza Bicek třenáctý (2+1), Štěpán Kuřák čtrnáctý (2+2) a Filip Šprdlík šestnáctý - střelba na Filipa slabší - 3+3.
A jak si vedli naši malorážkaři? Dorostenky A - Áňa Lehmannová třetí, jen vteřinu za druhou, ale opět nedosáhla na větší body (72). Markéta Farská pro zdravotní potíže na trati vzdala. Dorostenky B - Jíťa Gittlerová třetí, střelba 3+2 a hlavně zisk 86 bodů! Maty Neckář v dorostencích B ukázal svoji dobrou střeleckou formu z posledních závodů (1+2), ale běžecky měl za vítězem odstup a 71 bodů je málo. V ženách B Jana Gittlerová opět vyhrála - a opět s vynikající střelbou 0+1, ke které přidala i výborný běh! Tomáš Regner v kategorii muži B skončil třetí (1+3) s minimální ztrátou na Honzu Zátku.
Do vybojování dalších bodů do republikového žebříčku tak, aby se naši závodníci dostali mezi prvních 25 v republice (aby se co nejvíce našich vzduchovkářů dostalo na 1. kolo Českého poháru), nám zbývá už jen poslední závod - Mikulášovice příští týden.

Zpět na výpis