Regionální biatlon - Jílové 16. června 2018 - 3x zlato a 1x stříbro

Úvod » Aktuality » Regionální biatlon - Jílové 16. června 2018 - 3x zlato a 1x stříbro

Možná bychom do titulku mohli přidat ještě jedno zlato navíc - Agy s Péťou totiž vyhráli i střelecký souboj! Ale protože to nebyla až tak oficiální soutěž, použili jsme v titulku jen 3 zlata z vytrvalostního biatlonu :-). Fotky najdete zde.
Odjížděli jsme trochu s problémy. Fary nestačil upravit nové řemeny a Milan počítal s tím, že je přiveze. Blesk naštěstí přišel na to, že Fary řemeny neudělal a tak předělal řemeny s flint, které do Jílového "nejely" na flinty těch, kteří jeli a řemeny neměli... Odjížděli jsme tak s malým zpožděním a do Jílového dorazili pět minut po zahájení nástřelu. Ale vše jsme zvládli, i když mezitím ještě Milan musel potvrdit přihlášku a zaplatit startovné a potom ještě absolvovat poradu jury. Mezitím zaskočil Fary a potom, kdy u nástřelu už zase byl Milan, vyrazil Fary se zbytkem na prohlídku tratě. Tentokráte se nedodržení trati závodníky našeho klubu nekonalo...
Když vytrvalostní biatlon, tak pochopitelně i delší tratě. A ty v Jílovém nejsou právě nejsnadnější (obávaný kopeček děsí všechny), navíc trochu komplikované míchání dvou okruhů... To samozřejmě děsilo našeho specialistu na tratě Péťu - ale po několikáté prohlídce trati sice smířen se situací moc nebyl, ale už byl schopný prohlásit, že nezabloudí. To jsme ještě netušili, že jiná specialistka z naší výpravy na komplikace všeho druhu Péťu nahradí a při druhé střelbě (první za 0!) se jí podaří střílet s přivřenou krytkou miřidel (a zároveň ústí hlavně...) - a sklopka se pochopiteně (na rozdíl od biliáru) odrazem zasáhnout nedá! Výsledek - střelba za 5 a konec nadějí na zisk velmi slušné porce bodů...
Výsledky našich závodníků můžeme odpovědně hodnotit teprve teď,  po zveřejnění výsledků na svazovém webu. Zdá se totiž, že kmen závodníků pro výpočetní program není příliš aktuální a tak bodové hodnocení může být jiné, než bylo na místě, kdy například výkonnostní třídy účastníků neodpovídaly skutečnosti... Ale krátce můžeme říci, že z 10 našich závodníků většina mohla být s výsledky spokojena. Jáchym Strašlipka si vítězstvím v žácích B (střelba 0+1) hodně vylepšil své bodové hodnocení a povedlo se mu dostat na republikovém žebříčku tak vysoko, že z 19. místa pojede na druhé kolo českého poháru do Bystřice. Kromě něj zvítězila ještě Agy Neckářová v kategorii žákyň B (střelba 0+0) a Péťa Patzák v žácích C (1+0). Oba měli také suverénně nejlepší běžecký čas. V žákyních A skončila Terka Farská druhá (střelba za 2), když na vítězku ztratila nejen střelecky, ale i pár vteřin běžecky. Škoda, že nejela Verča Šípková, která si při dobré střelbě pravděpodobně také mohla zajistit postup v žebříčku - Áďa Ryvolová si v této kategorii vyběhla životní body (a to po suverénní první střelbě za 0 se jí ve druhé tolik nedařilo - za 2) a trenér konstatoval i nadějný pokrok začínající Verči Pospíšilové ve střelbě! Ta měla výborný nástřel a věříme, že se začne zlepšovat ve střelbě i při závodě. Zatím se to ještě tolik nepovedlo (druhá střelba za 5), ale první střelba za 2 byla určitě první vlaštovkou. Áďa nakonec sedmé místo a 71 bodů, Verča devátá se 47 body. Po dlouhé době jsme viděli také slušný běh od Kuby Farského (a překvapivě i jeho výbornou střelbu 1+0, přestože - nebo možná právě proto - že se na ni neměl soustředit a vše dát do běhu). Bylo z toho čtvrté místo a dobrých 80 bodů, které se budou hodit, až se pro republikový žebříček od 1. července začnou hodnotit  čtyři nejlepší závody. Ani Štěpán Kuřák (střelba 1+0, 8. místo a 74 bodů) a Honza Bicek (střelba 2+0, 9. místo a 72 bodů) nezklamali a tak největším zklamáním (pro závodnici i trenéry) byla výše zmíněná (i když výše nejmenovaná :-), Jola Závacká. Nebýt její školácké chyby s polozavřenou krytkou, mohla si vyběhnout slušné body do žebříčku, které tak potřebuje! V letošní sezóně totiž měla snad víc diskvalifikací, než dokončených závodů! Nakonec měla čtvrtý nejlepší běžecký čas a i přes střelbu 0+5 skončila na 6. místě s 67 body.
Pěkné výkony našich závodníků potom završila Agy s Péťou i vítězstvím ve střeleckém souboji třinácti týmů. V napínavém finále Péťa zvládnul poslední ránu, která rozhodovala - jinak by totiž zvítězila manušická dvojice, která byla rychlejší, ale místo 10 sklopek sundala "jen" 9... Střelecký souboj se střílel oproti loňskému souboji odlišně - každý závodník měl svých 5 sklopek a na ně jeden zásobník + štafetový dostřel třemi jednotlivě nabíjenými zásobníky. Musíme říci, že loňský systém střílení do jedněch sklopek oběma závodníky s povolenými třemi náboji byl možná zajímavější... Škoda, že přítomné kluby nepostavili více družstev, bylo by to ještě zajímavější - našich 5 dvojic bylo trochu ojedinělým počinem.
A tak závěrem - pěkné závody, nebývale úspěšné pro naše závodníky a ještě poměrně včasný odjezd ze závodů, takže jsme stihli prohlídku Panské skály na zpáteční cestě a samozřejmě i tradiční vítěznou oslavu se zmrzlinou ve Lvové! Věříme, že příště nás pojede ještě víc!