Naši na závodech v Letohradu

Úvod » Aktuality » Naši na závodech v Letohradu

Na svazovém webu se už objevily výsledky z Letohradu a tak můžeme aktualizovat (doplnit) naši zprávu z neděle. Podívejme se tedy na výsledky našich závodníků podrobněji.
Jola Závacká byla nakonec pátá, a polepšila si proti původním výsledkům i na bodech - 77 bodů! Na druhé místo jí scházelo jen 6 vteřin! Znovu ponaučení pro všechny naše závodníky - na každé vteřince záleží! Na druhé straně vítězná Křížová z Harrachova dala všem svým soupeřkám takovou čočku (a to střílela za 3), že si nikdo nevyběhl ani druhou VT... Trochu na to doplatila i Bery Lajtkepová, která střílela hodně špatně (2+4 - její podmínky byly z hlediska větru hrozné), ale měla druhý nejlepší běh. Nakonec to dalo na 9. místo, ale jen 74 bodů. Při startu žákyň C se vítr trochu uklidnil a tak v této kategorii byly nejlepší střelby - bohužel Verča Šípková se ke svým soupeřkám nepřipojila - první střelba za 2, ale druhá za 4! Není to první závod, kdy se Verče druhá střelba nedaří, možná měla vliv i pauza na trénincích a neúčast na posledním závodě. Navíc Verča neměla svoji zbraň, která se jí pokazila na posledním tréninku a střílela Kubovou - stejný typ a upravené nastavení pro Verču, na nástřelu vypadala dobře... Běžecky ztrácela Verča na vítězku 2 minuty. Verča Pospíšilová také vypadala na nástřelu hodně dobře, ale při závodě nastřílela 3+4, tedy o jednu hůře, než Verča Šípková, běžecky na ni ztratila 1,5 minuty. To je v běhu určitě slušný pokrok. Umístěním ani body tedy tato kategorie pro nás úspěšná nebyla.
V žácích B Jáchym Strašlipka nastřílel trochu pod průměr (2+3, ale už Jáchymův nástřel ukazoval, že nic moc čekat nemůže), běžecky ztratil na vítěze 2 minuty, skončil na 15. místě s malým počtem bodů. V žácích C jsme měli 3 závodníky - Filip Šprdlík s Honzou Bickem si to rozdávali na trati - startovali těsně za sebou a přibližně stejně (dobře) stříleli, takže se na trati viděli. Filip měl jednu z nejlepších střeleb (0+1), ale ani Honza na tom nebyl špatně (1+1). To, že Honza nakonec skončil těsně před Filipem, ukazuje, že se Filip zrychluje! Honzova běžecká ztráta na vítěze byla 1 minuta, 45 vteřin. Honza s Filipem byli na 18. a 19. místě - 69 bodů pro Honzu není až tak zajímavých, ale 64 Filipových bodů je možná jeho osobák! V této kategorii ovšem nejrychlejší běžecký čas neměl vítěz - například náš Petr Patzák běžel o 10 vteřin rychleji. Petr měl velké problémy na nástřelu, nakonec první střelba za 2 a druhá za 0 a bylo z toho pěkné 4. místo. Petr byl 21 vteřin za prvním, 8 vteřin za druhým a 6 vteřin za třetím - opět potvrzení toho, jak je každá vteřinka důležitá! Také 87 Petrových bodů do žebříčku není k zahození, i když letos už lepší závody měl... Škoda, že účasti na závodu se zalekl Kuba - potřebuje zkušenosti a tady je mohl nabrat.