Regionální závody - Litice 18. srpna 2018

Úvod » Aktuality » Regionální závody - Litice 18. srpna 2018

Jelo nás 14 - z toho 11 vzduchovkářů a 3 malorážkaři. Řidiči Tomáš Regner, Jana Gittlerová s Milanovým autem a Jana Farská. Fotky ze závodu najdete zde.
Na závody jsme po troše bloudění (závora na výjezdu z dálnice nám nedovolila odbočit a museli jsme neplánovaně pokračovat do dalšího exitu) dorazili se zpožděním. Nástřel jsme ale zvládli, byť se některým vzduchovkářům střelecky příliš nedařilo... Úkol byl jasný - zkusit vyběhnout tolik bodů, aby se další naši závodníci dostali v republikovém žebříčku tak vysoko, aby si vyběhli postup na Český pohár. To se částečně podařilo, ale umístění nejsou nakonec tak jasná, aby to zaručovalo postup i po dalším závodě v Jilemnici tuto neděli. Větší úspěch z tohoto pohledu se podařil jen Verče Šípkové, ale ta do Jilemnice nejede a tak také nemá účast úplně jistou. To však neznamená, že bychom byli v Liticích neúspěšní - ti, kteří měli už postup jistý, získali v Liticích několik medailí.
Kategorie přípravky dívek - Kája Regnerová poprvé na závodech nastřílela za 0 - střelba jí však trvala dost dlouho a tak z toho nakonec bylo páté místo. V této kategorii střílely "za nula" 3 závodnice. V další kategorii - žákyně A - nám vítězství zajistila Terka Farská. Střílela také bezchybně a nakonec z toho bylo těsné vítězství o 1 vteřinu! V žákyních B střílela Bery Lajtkepová 1+0, ale její běh na ty nejlepší nestačil a skončila v nejnabitější kategorii sedmá se ztrátou 53 vteřin na vítězku. Získala slušných 82 bodů, takže si v celkovém žebříčku určitě moc nepohorší (před závody byla třetí). V této kategorii 3 závodnice střílely bezchybně a 4 s jednou chybou. Na 13. místě skončila Jola Závacká, které se střelecky nedařilo už od nástřelu a tak střelba 2+1 nakonec nebyla tak špatná. Jejích 70 bodů ovšem nebylo tolik, kolik bychom si přáli, ale nakonec se v celkovém žebříčku dostala na těsné postupové místo - uvidíme, jak to ještě celé dopadne v Jilemnici. V žákyních C Verča Šípková jako jediná střílela za 0, nakonec skončila třetí se slušným bodovým ziskem 84 bodů. Dostala se tak v žebříčku mezi postupující na Český pohár, ale další osud už není na ní, protože nejde na závody do Jilemnice a bude čekat, kolik bodů zde nasbírají její soupeřky. Verča Pospíšilová poprvé na závodech nastřílela za 0 - bohužel ale jen v první střelbě. Potom zabrala na trati s vidinou dobrého umístění, ale další střelbu už nezvládla - jestli to bylo únavou nebo tím, že chtěla moc i druhou dobrou střelbu, nakonec nastřílela za 4 a navíc si špatně spočítala trestná kolečka a jedno neodběhla. Byla potrestána 1 minutou k času a nakonec skončila na posledním místě - z dobře rozjetého závodu bylo najednou všechno špatně...  Nejvíce našich závodníků startovalo v kategorii žáků C. Péťa Patzák a Ondra Jiránek byli jediní bezchybní střelci v této kategorii, ale rybník jim vypálil Jansa z Děčína, který běžel jedno trestné kolečko, ale běžecky oba naše závodníky porazil. Takže Péťa druhý, Ondra třetí. Bohužel, další naši závodníci v této kategorii se podělili o místa v závěru výsledkovky - Honza Bicek osmý (1+1), Kuba Farský devátý (1+3) a Štěpán Kuřák po potížích s vypadávajícími diabolkami ze zásobníku byl desátý (střelba 2+2). V malorážkových kategoriích byla účast méně početnější - Tomáš Regner vyhrál muže B (střelba 2+4) po dobrém běhu, ve kterém stačil na jindy rychlejšího Honzu Zátku z Manušic. Jana Gittlerová v ženách B střílela (2+3) i běžela hůře, než její soupeřka z Berouna Vlčková a skončila druhá. A Gittlerová mladší v dorostenkách B skončila třetí ve vyrovnaném závodě, kde vítězka střílela za 5 a ostatní za 6 (Jitka 3+3). Bylo z toho pro Jitku slušných 78 bodů.
Několik našich závodníků se nemohlo těchto závodů zúčastnit (od nemocí až po odjezdy do táborů a na dovolené) a na další závody v neděli 26.8. v Jilemnici nás pojede ještě méně. Uvidíme, jak se to projeví na umístění v republikovém žebříčku a postupech na 3. kolo Českého poháru, který se potom běží za 14 dní opět v Jilemnici. Zatím to vidíme tak, že postup mají jistý všichni malorážkaři, ze vzduchovkářů držitelé 1. VT - Terka, Agy a Péťa, hodně vepředu v žebříčku umístění Bery, Ondra a Kuba, trochu nejisté to mají Jáchym a Verča a na hraně jsou Jola a Honza. Áďa, Filip, Verča a Monika mají sice postup v nedohlednu, ale ti, kteří jedou do Jilemnice, si ještě mohou polepšit v republikovém žebříčku!