Regionální biatlon v Jilemnici - 26. srpna 2018

Úvod » Aktuality » Regionální biatlon v Jilemnici - 26. srpna 2018

Do nového biatlonového areálu Hraběnka jsme odjížděli nejdříve se vzduchovkáři (řidiči Milan a Rosťa a samostatně z Nového Města Pospíšilovi s Verčou) a o dvě hodiny později jeli malorážkaři s Tomášem. Celkem jelo 14 našich závodníků a zejména pro ty, kteří byli na hraně postupu na závody Českého poháru to byla poslední příležitost vybojovat si postup. Nakonec se nám tento cíl nepodařilo splnit - Jola Závacká v kategorii žákyně "B" a Štěpán Kuřák a Honza Bicek zůstaly těsně za postupovými místy - Jola byla dokonce první nepostupující...
Ale podívejme se na umístění našich závodníků v jednotlivých kategoriích, přičemž musíme konstatovat, že v některých naši nejlepší chyběli, protože byli na dovolených...
Žáci "B" - Jáchym Strašlipka, který měl postup zajištěný, skončil po hodně špatné první střelbě (za 4 - druhá za 2) na 19. místě, tady spokojenost určitě nebyla. Žákyně "B" - Bery Lajtkepová 2+2 a běžecky ztráta skoro 2 minuty na nejlepší, na lepší, než 14. místo to nedalo. Jola Závacká o jedno místo za ní po střelbě 2+1. Kdyby Jola střílela o jeden zásah lépe, nebo byla o 10 vteřin rychlejší, dostala by se na poháry... Žáci "C" - pěkný výkon Ondry Jiránka se střelbou 1+1 a slušným během, nakonec z toho bylo těsné 6. místo a pěkných 86 bodů. Po operaci se Ondra začíná dostávat do formy, snad mu vydrží na příští závod Českého poháru a na MČR! Dalším našim závodníkům v této kategorii se už tolik nedařilo - Kuba Farský se střelbou 2+1 a běžeckým časem o minutu a půl horším, než Ondra, skončil devatenáctý, Honza Bicek (1+4) dvaadvacátý a Filip Šprdlík na 24. místě (2+1) výsledkovku této kategorie uzavíral. V žákyních "C" startovaly Adéla Ryvolová (0+2 a 31. místo) a Verča Pospíšilová (5+5 a 34. místo).
Malorážkaři přišli na řadu odpoledne - zde se nám dařilo podstatně lépe, než ve vzduchovce. V dorostenkách "A" byla Bára Matošková třetí (1+5) a Áňa Lehmannová šestá (1+4, ale podstatně horší běžecký čas, než Bára). V dorostenkách "B" skončila Jiťa Gittlerová po dobrém běhu na výborném druhém místě - a to přesto, že měla nejhorší střelbu ve své kategorii (5+3)! V mužích "B" Tomáš Regner navázal na dobrý běh v předchozím závodě v Liticích a zvítězil, i když ve střelbě měl rezervy (3+2). A Jana Gittlerová opět měla ve své kategorii slabou účast a opět na vítěznou Obrovou z Chotěboře nestačila hlavně střelecky (2+5, vítězka 0+1).
A teď už zbývá jen pár tréninků - po prázdninových trénincích 2x týdně se opět budeme scházet 3x v týdnu - a čeká nás opět Jilemnice, tentokráte ovšem pohárová! Příležitost zkusit vyběhnout další 1. výkonnostní třídu, která zajišťuje účast na letošním MČR a zároveň na pohárových závodech v příští sezóně!

Zpět na výpis