Superkvalifikace Jablonec n.N. - 16. září 2018

Úvod » Aktuality » Superkvalifikace Jablonec n.N. - 16. září 2018

V superkvalifikaci, která se v historii biatlonu běžela poprvé a měla umožnit zisk třech nominací na MČR v každé kategorii žáků B a C, jsme se soustředili právě na tento postup. Proto jsme dali přednost v účasti hlavně těm, kteří ještě postup vyběhnutý neměli a z ostatních se zúčastnili ti, kteří si hodně chtěli zazávodit. Tento postup jsme volili i proto, že někteří trenéři se v tomto termínu nemohli závodu zúčastnit a zbylí tak mohli menšímu počtu našich závodníků poskytnout lepší servis. Účast (či spíše neúčast) na těchto závodech nás trochu překvapila, zřejmě i ostatní kluby se řídily naší filosofií... Tím více bylo škoda, že se nezúčastnily Áďa s Verčou v kategorii žákyň C, měly reálnou šanci si postup vyběhnout (ale to jsme zjistili až na místě)! Postup si ale vyběhli Štěpán Kuřák a Honza Bicek, kterým jsme to hodně přáli (pohybovali se celou sezónu na hraně postupu), takže na MČR žáků nás pojede rekordní počet v krátké novodobé historii klubu - celkem 10 závodníků!
V žákyních C běžela Verča Šípková, která jako jediná v  kategorii střílela za 0 a skončila na hezkém třetím stupínku. V žácích C Petr Patzák běžecky nestačil na svého tradičního soupeře Škalouda z Jílového a přes lepší střelbu tak skončil druhý! Na 5. místě se umístil Štěpán Kuřák s nejlepší střelbou v kategorii (za 1) a osmý skončil Honza Bicek (střelba 1+2) - oba si vybojovali postup na MČR! V žákyních B se našim až tolik nedařilo - osmá byla Bery Lajtkepová (2+2), desátá Agy Neckářová, která měla problémy při druhé střelbě (1+5) a čtrnáctá byla Jola Závacká (4+2).
Účasti rozhodně nelitujeme, další dva postupy na MČR jsou tím hlavním úspěchem, další závodníci si vyzkoušeli ostrý závod - byť někteří úspěšně a jiní neúspěšně - před MČR dobrá zkušenost.

Zpět na výpis