MČR žáků - Staré město pod Landštejnem 22. a 23. září 2018

Úvod » Aktuality » MČR žáků - Staré město pod Landštejnem 22. a 23. září 2018

Na MČR, které se konalo v tradiční baště biatlonu na České Kanadě, o kterou se stará rodina Schorných, si vybojovalo postup 10 našich závodníků. Doufali jsme, že alespoň někomu se podaří prosadit do české špičky, ale nepovedlo se. Zde jsou fotky.
První den se běžel dopoledne sprint a odpoledne tříčlenné štafety. Ve sprintu v žákyních A skončila Terka Farská na 10. místě a bylo to naše nejlepší umístění v soutěži jednotlivců za celé mistrovství. Na vítězku, která střílela za 0 ztratila Terka běžecky necelou minutu. V žácích B jsme měli také jednoho zástupce - Jáchym Strašlipka byl na 39. místě - střelba 1+3, ztráta na vítěze skoro 3 minuty. V žákyních B jsme měli dokonce 3 naše závodnice - největší favoritka z našich, Agy Neckářová, měla problémy na první střelbě (4+1) a skončila na 46. místě, před ní se umístila na 44. místě Bery Lajtkepová (1+2) a Jola Závacká brala 58. místo (3+3). V kategorii žáků C jsme měli dokonce 5 našich reprezentantů - Petr Patzák se střelbou 2+0 skončil na 29. místě, Kuba Farský (2+0) skončil šedesátý, těsně za ním Štěpán Kuřák (1+1), který se v poslední době zlepšil v běhu, 68. místo bylo pro Ondru Jiránka hodně nelichotivé (3+3!) a Honza Bicek (2+3) byl na 72. místě. Pro trenéry určitě zklamání... V žákyních C Verča Šípková nestřílela špatně (1+1), ale v nabité konkurenci této kategorie se najde jen málokdo, kdo by střílel špatně, výsledky jsou hodně vyrovnané, pro Verču to znamenalo 48. místo - na nejdelší trati měla ztrátu 2 minuty, závodnice zde měly opravdu minimální (často vteřinové) rozdíly.
Ve štafetách jsme v mnoha případech mohli postavit svoje štafety, někde jsme dodaly naše závodníky do štafet jiných týmů. Tak se také stalo, že Terka získala bronzovou medaili, ale startovala v družstvu Manušic (1 závodník může hostovat) - ostudu nám neudělala, měla druhý nejlepší čas na svém úseku (tedy nejlepší z celé štafety, se střelbou 0+2). Také v žácích B běžel Jáchym ve štafetě Manušic a skončil s ní na pěkném 7. místě (pěkná střelba 0+1). V žákyních B jsme si mohli dovolit vlastní štafetu - dívky skončily na 11. místě, o pouhou vteřinu za desátými Manušicemi. Agy 0+1 a 3. nejlepší na úseku, Jola 2+3 a Bery 0+3. V žácích C jsme postavili dokonce 2 štafety - ta první, ve složení Ondra (0+2), Kuba (0+2) a Péťa (0+1), byla čtrnáctá, ve druhé se Štěpánem (0+1) a Honzou (0+1) běžel Filip Bažant z Manušic (1+3) a skončili na 22. místě. Dá se říci, že ve štafetách se některým našim dařilo lépe, než v závodě jednotlivců...
Nedělní závod s hromadným startem se některým z našich povedl lépe, jiným hůře. V kategorii žákyň A se Terce už tolik nedařilo, střelba za 2 a 19. místo. Ani Jáchymovi se tentokrát v žácích B nedařilo - střelba 3+2 a 51. místo. Ve stejné kategorii dívek tentokráte Agy zabojovala, střílela bez problémů (0+1) a skončila na 14. místě, tedy mezi nejlepšími, kde rozdíly byly hodně malé (1 minuta za vítězkou). Bery se střelbou 2+1 skončila na 36. místě a největší překvapení - Jola se Bery vyrovnala v  běhu, byla těsně za ní (střelba také 2+1 a rozdíl 6 vteřin!). V žácích C byl opět z našich nejlepší Petr - ale tentokráte to bylo 44. místo (1+1), kousek za ním Ondra - 47. místo (2+0), na 59. - 61. místě se srovnala naše trojice - Kuba (0+2), Štěpán (1+0) a Honza (1+2), Honza tedy z našich nejhůře střílel, ale nejrychleji běžel. A v poslední kategorii - dívky C Verča opět střílela 1+1 a skončila na 40. místě.
Sezóna letního biatlonu je tedy u konce, v jejím průběhu se nám někdy hodně dařilo, ale na MČR se nám nepodařilo náš vzestup v kategoriích žáků potvrdit nějakým výborným individuálním umístěním. Ale co nebylo v letní sezóně, může být v té zimní!