První podzimní přespolák - O přeborníka boudy - Lidové Sady 20. října 2018

Úvod » Aktuality » První podzimní přespolák - O přeborníka boudy - Lidové Sady 20. října 2018

Sezóna letního biatlonu skončila, ale flákat se nebudeme. Začínají podzimní přespoláky - ten první jsme absolvovali tak trochu narychlo, ale z původně přihlášených 7 nakonec bylo 15 našich závodníků (přiznáme, že do toho jsme započítali i tátu Bery, který měl na vyhlášení naši klubovou bundu a svoji kategorii vyhrál). Fotky (některé jsme převzali z webové stránky závodu) najdete zde.
Trochu komplikací nás čekalo při prezentaci - naši v kategorii žáků byli na trati 2km přihlášeni sami a tak nás přemluvili na start v hlavní kategorii. Nakonec hlavní závod běžela i Terka Farská, která už do kategorie 2km byla postaršená... Ale naštěstí se i v hlavním závodě vyhlašovaly kategorie zvlášť a tak jsme bez medailí nebyli! Ti z nás, kteří vydrželi (byla několikrát vyšší účast, než při minulém ročníku a pořadatelé to rychleji nezvládali), dostali ceny, pro ty, kteří nevydrželi, bral ceny Petr, který tak nejčastěji ze všech účastníků byl na stupních vítězů - nevyhýbal se ani vyhlášení dámských kategorií! Pochvalu zaslouží všichni, kteří na přespolák přišli, jsme rádi i za to, že si naši mladí mohli vyzkoušet delší trať - příští týden v Janově nás čekají tratě ještě delší a už se na ně těšíme.
A jak jsem tedy dopadli? Musíme se pochválit, naše klubové oblečení bylo vidět na stupních vítězů hodně často...
Mlaďáci na 700m (nar. 2009 - 11) - mezi dívkami byla Aneta Závacká na 3. místě a Míša Patzáková byla čtvrtá! Ostatní naši žáci běželi 3,9 km a byl mezi nimi i absolutně nejlepší z našich Petr Patzák. V absolutním hodnocení byl 37. a vyhrál kategorii žáků! Trenér Tomáš Regner byl o jedno místo za ním a v kategorii M40 skončil čtvrtý. Tuto kategorii vyhrál Petr Lajtkep (táta Bery), který byl absolutně na pěkném 11. místě! Na 41. skončil Ondra Jiránek, který byl druhý v kategorii dorostu! Čtyřicátý osmý byl Kuba Farský, druhý v žácích (o 46 vteřin porazil tátu...). Stupně vítězů jen o kousek utekly dobře běžícímu Štěpánu Kuřákovi, absolutně byl šedesátý, v žácích pátý. Na 65. místo (9. v kategorii M40) se dostal trenér Pavel Farský. 71. doběhla Bery Lajtkepová, která vyhrála žákyně! O místo za ní skončila Bára Matošková, která měla krizi v posledním stoupání - ale mezi dorostenkami byla druhá! 79. byla Jana Gittlerová, která v kategorii Ž40 skončila třetí. 81. byl Jáchym Strašlipka, mezi žáky skončil šestý. 84. byla Terka Farská, v žákyních skončila druhá za Bery. Protože byla narozená později, než vypsaná kategorie, pořadatelé na ni při vyhlašování zapomněli, ale nakonec cenu dostala... 88. absolutně byla Jola Závacká, která měla závod výborně rozběhnutý, ale potom měla pád na asfaltu a naděje na pěkný výsledek byla pryč. Odřené koleno zvládla, prodřené kalhoty uvítala ("aspoň budu mít nový"). Tak uvidíme, jak dopadne další přespolák - Janovská 11 a 19km. Tratě budou delší, ale hlavně čekáme velkou účast lyžařů z Jablonce, včetně biatlonistů SKP Kornspitz!