Přespolák Janovská 11 a 19 - 27. října 2018

Úvod » Aktuality » Přespolák Janovská 11 a 19 - 27. října 2018

Pro trenéry zklamání - po úspěchu v minulém víkendu, kdy nás bylo hodně a posbírali jsme medaile, jsme tentokrát museli být skromnější! Konkurence veliká, účastníků velké množství, zajištění s hodně sponzory - bylo vidět, že se jedná o jeden z největších přespoláků v ČR. Nás jelo tentokráte málo, protože prázdniny muselo hodně našich závodníků absolvovat s rodiči mimo Liberec. A nakonec i z těch, se kterými jsme počítali, se musel Ondra omluvit pro vyvrknutý kotník ze školního tělocviku... Zde najdete kompletní výsledky na 31 stránkách (i počet stránek výsledkovky o závodu něco říká) a tady fotky (deštěm poznamenaný objektiv je na nich bohužel znát).
Zatím jsme ještě nevyřešili oblečení v klubových barvách při závodě - klubové tričko s krátkým rukávem přes funkční triko s dlouhým rukávem měl jen Petr - ostatní se ve startovním poli těžko hledali. Jinak bundy mimo závod na sobě měli všichni, a těšilo nás, že nám je hlavní tvář závodu, olympijská medailistka Veronika Vítková, pochválila!
Tereza a Kuba Farských, Bery Lajtkepová, Jáchym Strašlipka a Petr Patzák - to byli ti, kteří náš klub reprezentovali.
2km v žákyních běžela Terka a v žácích Jáchym a nakonec z toho byla slušná umístění (Terka s časem 10:01,4 pátá a Jáchym devátý v čase 9:37,4!). 6km čekalo na Petra a Kubu - překvapil Kuba, čas 31:45,6 a šesté místo, zatímco Petr měl problémy (bolesti zad a ještě pád) a skončil devátý v čase 32:26,2. Je to poprvé, kdy byl Kuba rychlejší, než Petr - že by se projevila neúčast Petra na trénincích v posledních 14 dnech? Na stejné trati závodila i Bery - po závodě byla hodně smutná, protože potíže s dechem ji nedovolily skončit lépe, než na šestém místě - ale v této souvislosti i s hodnocením Kuby a Petra je třeba připomenout, že naši žáci ještě nikdy tak dlouhou trať neběželi, zatímco lyžaři ji na svých přespolákách běhají běžně.
A ještě bychom měli  zmínit, že otec Bery běžel 11km v mužích do 49 let a skončil na pěkném 2.  místě! A možná bychom mohli zmínit i umístění našeho kamaráda, biatlonisty Mirka Šimůnka z SKP Kornspitz, který vyhrál kategorii mužů do 59 let. A pokud se pohybujete mezi běžci a běžci na lyžích, tak zajímavá byla kategorie žen nad 34 let, kterou vyhrála druhá nejlepší žena světového poháru v dálkových lyžařských bězích, Kateřina Smutná, o pouhých 5 vteřin před Zuzanou Kocumovou!
Tak doufejme, že na Běhu na Českou Chalupu se nás příští týden z našeho klubu sejde více - některé naše závodníky, především z kategorií dorostu, jsme ještě na přespolácích neviděli!!!