1. ČP - Nové Město n.M. - 28. - 30. prosince 2018

Úvod » Aktuality » 1. ČP - Nové Město n.M. - 28. - 30. prosince 2018

První kolo ČP,  ale zároveň také vůbec první zimní závody v této sezóně pro naše závodníky. Na 1. kolo poháru pro dorost a dospělé odjelo do vyhlášeného areálu, kde týden před tím probíhal světový pohár, sedm našich závodníků. Z nich nakonec suverénně nejlepší byla Jana Farská, která si vyzkoušela svůj první biatlon v kategorii žen, navíc po mnohaleté odmlce a jen jednom tréninku v našem areálu!!! To tedy byla zcela nečekaná pecka! Navíc si hned při své první účasti na pohárovém závodě v neděli vyběhla 1. výkonnostní třídu (jako jediná z našich) a také v sobotu zaběhla z našich nejlépe. Fotky ze závodu najdete zde.
V sobotu se běžel sprint. V kategorii dorostenek W16 byla Bára Matošková na 21. místě (výborná střelba 1+1), získala 73 bodů. Maky Farská se v létě kvůli nemocím mnoho závodů nezúčastnila, manko bylo znát - skončila na 25. místě se střelbou 4+3 a 51 body. Jíťa Gittlerová ve W19 doběhla na 51. místě, střelba 3+4 a 11 bodů. Mezi dorostenci M19 byl Maty Neckář na 43. místě, střelba 3+3 a 31 bodů. Mezi ženami W41 skončila Jana Farská na 4. místě se slušnou střelbou 3+2 a získala 88 bodů! Mezi muži M36 byl Tomáš Regner osmý (střelba 1+3 a 78,8 bodu) a Pavel Farský výsledkovku uzavíral na 16.  místě (střelba 1+5 a 58 bodů.

V neděli v závodě s hromadným startem ve W16 uzavíraly výsledkovou listinu Maky na 21. místě (střelba za 10) - 70 bodů a za ní Bára (střelba 12) s 59 body. Jíťa ve W19 střílela za 10, za jedno neodběhnuté kolečko dostala přirážku 2 minuty, skončila na 53. místě s 23 body. Mezi dorostenci M19 skončil Maty na 49. místě s nejhorší střelbou (za 18) a 27 body. Ve W41 skončila Jana na stříbrném stupínku se střelbou 13, získala 91 bodů (1. VT) - skvělé! V mužích M36 si Tomáš trochu polepšil - skončil šestý se střelbou za 9 a získal 84 bodů, Pavel byl na 13. místě (střelba 11, 65 bodů).
Zdá se, že je před námi ještě hodně práce, nicméně Jana a Tomáš si vyběhli body, které jim zaručují účast na pohárových soutěžích a MČR, a to určitě není k zahození!