Kvalifikační závod Jáchymov - 5. ledna 2019

Úvod » Aktuality » Kvalifikační závod Jáchymov - 5. ledna 2019

Říkali jsme si, že raději pojedeme do Jáchymova, kde byl závod pro dospělé i žáky a vynecháme Harrachov, který byl jen pro žáky a navíc se silnější konkurencí, proti které se těžko získávají body. Trochu jsme se přepočítali, nakonec se v Jáchymově sešla početnější konkurence a také docela kvalitní. Získané 3. VT nás tedy zas až tak nepotěšily, potřebovali jsme 2. VT, abychom si vyběhli postup na velké poháry... Fotky najdete zde.
Je třeba říci, že už když jsme se ráno v 5 hodin scházeli k odjezdu v našem areálu, bylo jasné, že to jednoduché závody nebudou - pršelo, sníh rozbředlý a přesně tak to vypadalo i v Jáchymově!
V kategorii žáco M12 byl Jáchym Strašlipka sedmý - střelba 3+4 a 58 bodů. Ve stejné kategorii dívek skončila Jola Závacká také sedmá - střílela slušně (1+1), získala 62 bodů. V kategorii W13 se vedlo Agy Neckářové - střelba za 0 (jen tři nulové střelby ve všech žákovských kategoriích!) a slušný běh - 3. místo a 83 bodů! Ve stejné kategorii Bery Lajtkepová, která v létě Agy prohání, měla na Agy ztrátu 5 minut (střelba 0+2) a skončila jedenáctá s 54 nbody. V M14 Kuba Farský skončil na slušném 5. místě (střelba 2+1), ale 73 bodů nestačí na postup na ČP. Ve stejné kategorii skončil Honza Bicek na 10. místě (střelba 5!+0) s 57 body a jedno místo za ním skončil Péťa Patzák, který je v létě z našich suverénně nejlepší (střelba 1+2) - 53 bodů. V M15 Ondra Jiránek střílel pod své možnosti (1+3) a skončil sice na slušném 5. místě, ale získal 75 bodů a to je méně, než je třeba na postup na ČP (naštěstí ale postup už má z loňska...). Ve W14 Verča Šípková dobře střílela (1+1) a navíc vyběhla slušných 74 bodů - ve srovnání s loňskou sezónou velký pokrok. Ve W15 se Verča Pospíšilová nezbavila špatné střelby na závodech (5+4) a skončila sedmá s 54 body.
V malorážkových disiciplínách ve W16 byla čtvrtá Maky Farská (střelba 4+3) se 71 body, osmá Áňa Lehmannová (2+7) s 25 body. V dorostencích M19 střílel Maty Neckář stejně, jako jeho mladší kolegyně (5!+2) a se 67 body skončil na 12. místě. Ve W19 Jíťa Gittlerová dodržela lliberecký limit ve střelbě (2+5), s 58 body skončila dvanáctá. V ženách W41 se Janě Farské nepodařila střelba (1+5)a skončila třetí (84 bodů). V mužích M63 vyhrál Tomáš Regner (2+5) a získal 87 bodů a Pavel Farský skončil třetí (3+2) s 85 body (v zimě Pavlův zatím nejlepší výkon).
Takže podle hodnocení umístění našich závodníků to nebyl špatný závod, ale odstup od vítězů žákům ani dorostencům nepřinesl potřebné body a vybojování postupu na závody Českého poháru. Stále nám tak v žácích uniká postup na závody ČP, který mají vybojován jen Agy a Ondra. Proto se 1. kola ČP v Harrachově, kde se běží klasikou, zúčastní jen tito dva naši závodníci, ostatní si nechají svoji první účast v ČP do Jablonce, kde se jede volnou technikou (v Harrachově klasicky - zatím jsme tuto techniku netrénovali...).
 

Zpět na výpis