2. kolo ČP dorostu a dospělých - Jablonec n.N. 12. - 13. ledna 2019

Úvod » Aktuality » 2. kolo ČP dorostu a dospělých - Jablonec n.N. 12. - 13. ledna 2019

Nepříliš úspěšný závod pro naši výpravu, naplno se projevily nedostatky v naší lyžařské technice.
V dorostu W16 Bára Matošková střílela hezky (1+3) a vyrovnala se nejlepším, ale běžecky nestačila a byť odstup od špičky nebyl až tak velký, do potřebných 80 bodů, které by jí zaručily postup na MČR, scházelo necelých 6 bodů. Maky Farská měla skvělého ležáka (0) a špatného stojáka (5) a v nabité kategorii ji do 80 bodů scházelo necelých 8 bodů.
Ve W41 zvítězila naše Jana Farská (byť měla střelbu 4+5), ale startovalo málo závodnic a získala jen 87 bodů. V M36 skončil Tomáš Regner přes dobrý výkon čtvrtý (2+1) a získal 85 bodů - do této kategorie přešel Luboš Schorný, který ještě v loňském roce vyhrával závody v mladší mužské kategorii a vyběhnout si na něj potřebné body je hodně těžké - i v tomto závodě byl lepší, než všichni závodníci v mladší kategorii! A pokud zde není Luboš, plně ho nahradí Marian Valek - i ten běhá lépe, než hlavní kategorie mužů... Pavel Farský na 9. místě výsledkovku v této kategorii uzavíral - střelba 3+4 a 62 bodů.
Druhý den se běžela stíhačka. Maky měla výbornou střelbu (0+2+0+2!!!) a porazila Báru, ale bylo z toho stejně jen 16. místo a 72 bodů, tedy stejně jako první den. A Bára střílela až na druhou položku slušně (2+5+2+2), ale bylo z toho 19. místo a 68 bodů. Je fakt, že v této kategorii je už střelba oproti mladší kategorii o hodně lepší a nastřílet dobře prostě nestačí! Tomáš se o trochu pohoršil, byť střelbu neměl špatnou a skončil pátý s 81 body, Pavel tentokrát špatně střílel (5+5+3+4) a opět výsledkovku na 8. místě uzavíral (41 bodů). Jana už měla více konkurentek, přesto opět vyhrála (přes nic moc střelbu 2+5+4+4) a hlavně - získala 100 bodů!
Takže v Jablonci se méně dařilo mladším a více starším, v každém případě v nominaci na poháry a hlavně MČR jsme o moc nepokročili...