2. závod ČP žactva - Jablonec 2. - 3. února 2019

Úvod » Aktuality » 2. závod ČP žactva - Jablonec 2. - 3. února 2019

Kromě těch, kteří mají vybojován postup, mohou jet na svůj první závod ČP i ti, kteří postup vybojovaný nemají. A protože 1. závod ČP žactva jsme až na ty, kteří mají postup vybojován, vynechali (byl klasicky), mohli možnost startu v Jablonci využít i ti z našich mladých závodníků, kteří postup vyběhnutý nemají. Jelo nás proto hodně - kromě nemocných prakticky všichni. Jak to v Jablonci vypadalo, máte možnost zjistit na fotkách v naší fotogalerii zde. Doprava na závody byla častečně hromadná, částečně individuální (je to přece jen blízko) a hodně zmatečná - ale nakonec se všichni na závody dostali, byť v jednom případě místo sedadla musel posloužit klín kolegyně...
První den se jel sprint volně, druhý den obratnostní závod. Doufali jsme, že právě druhý den bychom nějaké potřebné bodíky na postup do ČP (nebo dokonce MČR?) mohli získat.
Ale závody začaly tréninkem už v pátek. Nebyla s námi nemocná Agy, u které jsme čekali, jak se nemoc vyvine a neodhlašovali jsme ji. Nezúčastnil se ani Petr, který dal přednost lyžovačce na Ještědu - někteří z nás to nemohli pochopit, ale Petr se tvářil, jakoby to byla úplně samozřejmá věc. Nejvíc se ovšem divili trenéři Tomáš a Fary, kteří, když viděli Petrovy závodní lyže, které odevzdal na mazání, namazali oba kromě těch jeho i svoje (svých dětí) lyže, které našli doma a vzali je Petrovi v pátek na trénink, aby si je vyzkoušel. Petr ovšem na tréninku nebyl a tak oba trenéři pracovali do noci celkem zbytečně, protože v pátek se musely odevzdat lyže na společnou mázu pořadatelům. Obáváme se, že po této příhodě vstřícnost trenérů vůči Petrovi poněkud ochabne... Ostatní naši závodníci si nastřelili zbraně, vyzkoušeli tratě a trochu obhlédli i místa, kde se plánovaly postavit překážky nedělního obratnostního závodu a na závěr už v Jablonci zůstal jen Milan, aby se zúčastnil porady vedoucích výprav.
V sobotu ve sprintu v kategorii M12 skončil Jáchym Strašlipka s dobrou střelbou 2+0 na 15.  místě - 66 bodů. V kategorii W12 byla Jola Závacká devatenáctá - získala 61 bodů, s tak špatnou střelbou, jakou předvedla (4+5), to ani lepší být nemohlo. Ve W13 Bery Lajtkepová se svým během nestačila - při střelbě 2+2 skončila na 32. místě a získala 55 bodů. Agy se bohužel neuzdravila a nestartovala. V žácích M14 se ukázalo, že v zimě na soupeře nestačíme - kromě Kuby Farského, který zůstal jen 3 body za kýženou hranicí pro 2.VT, která by znamenala postup na MČR, ale postup na ČP je také dobrý.... Ostatní naši výsledkovku uzavírali v pořadí Petr Patzák (střelba 0!) - 61 bodů, těsně za ním Honza Bicek (také dobrá střelba - 1) se stejným bodovým ziskem a Štěpán Kuřák se střelbou 1+1 získal 54 bodů. Ve W14 Veronika Šípková skončila na 27. místě s 68 body - škoda, po první střelbě za 0 nastřílela ve druhém kole za 2 a přišla o 3. VT, která by jí zaručovala postup na ČP. Od loňska se Verča hodně zlepšila! V M15 byl Ondra Jiránek, který patří i v zimě mezi našimi závodníky k nejlepším a je jedním z mála našich konkurenceschopných závodníků, nastřílel trochu hůře (2+1) a zůstal těsně pod hranicí 80 bodů (79). Ve W15 naše žákyně napodobily chlepce v M14 - tentokráte byla lepší Verča Pospíšilová, která nastřílela jednu ze svých nejlepších závodních střeleb (2+3) - Áďa Ryvolová na ni ztrácela minutu, byť tradičně dobře střílela (1+0).
V neděli jsme doufali, že v obratnostním závodě nasbíráme více bodů, ale opak byl pravdou. Na hranici, potřebnou pro nominaci na ČP, se opět dostal jen Kuba - byl tak jediným naším závodníkem, který si v Jablonci nově vybojoval účast na ČP. Samozřejmě, Agy a Ondra už měli postup vybojovaný z dřívějška... Jáchym se zhoršil ve střelbě (4+3) a byl hodně vzadu jen s 37 body. Jola jakoby měla na postup na ČP smůlu - tentokrát lépe střílela (4+1), ale stejně jí necelé 4 body k postupu scházely. Bery si v pořadí polepšila, ale i při lepší střelbě (1+1) potřebné body nezískala (52 bodů), Kuba opět získal potřebný počet bodů (75) při střelbě 3+1) a Petr, Honza a Štěpán zůstali ve stejném pořadí v závěru, Verča hůře střílela (3+2), Ondra také (3+1. V nejstarší kategorii dívek Áďa nestartovala (problémy s kotníkem) a Verča 2 už hůře střílela (3+4). No prostě, neděle nám opravdu nevyšla!

Zpět na výpis