Výsledky našich na závodech ve Vesci 9.2.2019

Úvod » Aktuality » Výsledky našich na závodech ve Vesci 9.2.2019

Když závody pořádáme, jde hlavně o to, aby se povedla organizace a na přípravu našich závodníků trenérům chybí čas i lidi. Nejinak tomu bylo ve Vesci, kdy se nástřel našich řešil na poslední chvíli - jak se s tím samotní závodníci vypořádali, to zhodnotíme v dalším textu.
Bohužel nejeli nemocní Verča Šípková a Kuba Farský. Zvláště u Verči to byla škoda, protože to byla poslední příležitost vyběhnout si postup na ČP. A ostatní?
Kategorie chlapců:
V kategorii M12 Jáchym Strašlipka doběhl na 6. místě se slušnou střelbou 1+1. Ale získal jen 61 bodů a to na postup na velké poháry nestačilo. Přesto ho musíme pochválit i za technicky slušný běh, kterému schází jen větší síla na odrazu - zejména u nohou. V kategorii M14 naši bojovali hlavně mezi sebou, na konkurenci neměli. Nejlepší byl Petr Patzák na 5. místě s nulovou střelbou, získal 66 bodů. Štěpán Kuřák na 6. místě střílel 2+1 a přesto skončil jen 23 vteřin za Petrem. Honza Bicek na 7. místě střílel stejně jako Štěpán a ztratil na něj běžecky necelých 6 vteřin. Pochvalu za běh z našich zaslouží Štěpán. Ve vyrovnané kategorii M15 nakonec skončil Ondra Jiránek čtvrtý se střelbou 1+1. Rozdíl mezi prvním a čtvrtým byl jen 13 vteřin a Ondra byl běžeckým časem druhým nejlepším. O vyrovnanosti svědčí i získané body prvních závodníků - 91, 90 a dvakrát 89! Ondra ale body nepotřebuje, Č/Pi MČR má už vyběhnuté.
Kategorie dívek:
W11 - Terka Farská skončila třetí se střelbou za 1 - získala 78 bodů. W12 - Jola Závacká skončila druhá, ale měla horší střelbu (3+2) a body na postup nestačily - získala 77 bodů. W13 - Agy Neckářová střílela za 0, skončila druhá a vyběhla si 88 bodů - ale ČP i MČR má už vyběhnuté. Devátá skončila Bery Lajtkepová, střelba 2+1, 63 bodů na postup na ČP nestačí. Trochu víc síly v rukou i nohou by Bery jen pomohlo! A ve W15 Áďa Ryvolová a Verča Pospíšilová bojovaly jen mezi sebou - nakonec byla lepší Áďa díky lepší střelbě (1+0), zatímco Verča běžela o 3 trestná kolečka víc (3+1) - běžecky na tom byly obě přibližně stejně.
Závěrem můžeme říci - organizačně zvládnuté závody, závodnicky se slabšími výsledky u těch, kteří ještě potřebovali body pro postup na ČP.