3. závod ČP žactva - Letohrad 16. - 17. února 2019

Úvod » Aktuality » 3. závod ČP žactva - Letohrad 16. - 17. února 2019

Klasika nám 19. a 20. ledna v Harrachově na 1. kole ČP šla lépe, než jsme čekali. V Letohradě tento týden to ale už tak pěkné nebylo...
Do Letohradu jsme odjížděli až v sobotu - na pátek jsme nesehnali ubytování. Takže jsme byli bez tréninku na tratích i na střelnici a vše jsme museli zvládnout v sobotu ráno, kdy naše výprava s vedoucími Pavlem Neckářem a Pavlem Farským  a závodníky Agy Neckářovou, Ondrou Jiránkem a Kubou Farským dorazila na místo závodu - do nám dobře známého závodiště v Šedivském lomu. A podmínky nebyly vůbec jednoduché -  ráno pod nulou, v době startu 10 stupňů nad nulou, to se nemaže lehce! Navíc agresivní umělý sníh, který mázu dostal z lyže během jednoho kolečka! No, chtělo to techniku a sílu v rukou...
První den se jel vytrvalostní závod klasikou. Agy nezopakovala pěkný výkon z Vesce (kde se ovšem jel sprint a bruslilo se) a skončila na 21. místě se střelbou 2+0 a získala 77 bodů - konec konců, zas tak málo to není a při tom, co máme (ne)natrénováno v klasice, to zase není tak špatný výsledek. Kuba po delší nemoci neabsolvoval ani domácí závod ve Vesci před týdnem a tréninkový výpadek se naplno projevil. Skončil na posledním 22. místě se střelbou 0+3+1 a získal 53 bodů. Ondra sice dobře střílel (1+0+0), ale přesto skončil na 22. místě a získal jen 71 bodů. Jak jsme uvedli již výše, sobota v Letohradu měla do Harrachova daleko. Teď tedy aby se naši na druhý den dobře vyspali a polepšili se!
Druhý den - sprint klasikou. Tak musíme zjistit, jak to bylo s tím spánkem. Naši se totiž ani druhý den moc nezlepšili! Agy ve W13 na 28. místě, střelbu tentokrát otočila (0+2) a získala 75 bodů. Kuba v M14 opět vzadu, sice s lepší střelbou (jedna z jeho lepších - 1+1) a menší ztrátou na vítěze (61 bodů), ale postup v nedohlednu a Ondra v M15 opět dobrá střelba (1+0), ale jen 71 bodů. Tak v Letohradě se potvrdilo, že klasika opravdu není náš šálek kávy! Popravdě - nestíháme ji trénovat a vzhledem k tomu, že metodicky se svaz biatlonu přesouvá ke klasice u žáků, budeme s tím muset příští rok něco udělat.
Letos už se nám toho moc nepodaří - ze závodů nás čekají už jen MČR v žactvu příští týden a v dalším týdnu MČR dorostu a dospělých. Na oba víkendy se probojovali jen dva naši zástupci - v žácích Agy a Ondra a v dospělých Tomáš Regner a Jana Farská. A aby to nebylo jednoduché, obě mistrovství jsou v Novém Městě na Moravě - pro nás dost daleko! A to ještě nevíme, jak se žáky - čekáme na otevření přihlášek a propozice. Navíc Agy se s rodinou vrací z Alp přímo na MČR (to asi nebude nejlepší kombinace...) a Ondra se bude muset tu dálku dopravit sám. Ještě že už ta letošní zimní sezóna končí a můžeme se těšit na léto - snad to bude lepší - kdyby jako v loňském roce, vůbec bychom se nezlobili.