V. závod ČP dorostu a dospělých - Harrachov 16. a 17. března 2019

Úvod » Aktuality » V. závod ČP dorostu a dospělých - Harrachov 16. a 17. března 2019

Posledním závodem Českého poháru dorostu a dospělých definitivně skončila naše zimní sezóna. Nebyl to tak úplně špatný konec, Jana Farská v neděli vyhrála! Fotky z Harrachova dodá Tomáš do naší fotogalerie co nejdříve.
Do Harrachova odjeli Pavel Farský s Janou, Tomáš Regner a v dorostu Maky Farská. Někomu se dařilo lépe v sobotu, někomu v neděli...
Sobota - sprint:
Maky dojela v kategorii W16 na 17. místě se střelbou 1+3 (mezi ostatními průměr) a hlavně s 82 body, což jí jednak zajistilo účast na pohárech příští rok (ale to měla asi vyběhnuté i z regionálních závodů), ale hlavně - zajistila si účast na MČR v biatlonu na kolečkových lyžích a to se počítá! V kategorii M36 běželi dva naši záývodníci - Tomáš Regner a Pavel Farský. Oba bohužel výsledkovku na 12 a 13. místě uzavírali - a to byl Tomáš na prvním mezičase první! Ale potom měl velký pád - protože se mu dostala hůlka mezi nohy, následoval pád s rukama pod tělem a ostatní si dokážete představit. Mohl si s Karlem Krylem říkat "ne, nejsme na kolenou, ryjem držkou v zemi"). První střelbu (leže) měl za 3 a když dojížděl na stojáka spolu s nejlepšími závodníky kategorie, řekl si, že už o nic nejde a zkusí střelbu v jejich rytmu - zkusil, byl ještě rychlejší než oni, jen koleček měl potom dvakrát tolik (za 4) a tak poslední kolo už jen dojel tak, aby ušetřil síly na neděli... Pavel měl střelbu nakonec stejnou jako Tomáš (jen otočenou - ležku za 4 a stojku za 3), ale přece jen, na lyžích byl pomalejší a tak skončil ještě za Tomášem. Ale rodinnou bilanci zachránila Jana Farská, když ve W41 skončila se slušnou střelbou (2+3) i během druhá a brala 95 bodů!
Neděle - sprint se štafetovou střelbou:
Druhý den se Maky pohoršila - střelba za 0+3 (11 dorostenek bylo za 0!) a horší běh a dostala se na závěr výsledkovky - 22. místo. Ale sobota to jistí! Mezi muži M36 se Tomášovi už dařilo lépe, střílel 0 + 1 a hlavně lépe běžel a nakonec skončil pátý. Díky tomu, že chtěl předstihnout před ním jedoucího závodníka a před cílem jel finiš, který by ze sebe jinak nedostal (několik set metrů 1+1), zjistil v cíli, že porazil Doubka z Manušic o 3 desetiny vteřiny! Pavel opět uzavíral výsledkovku, když střelba 2+4 (střílelo se štafetově, tedy s dobíjením) byla nejhorší v kategorii. Ale Jana to opět napravila - tentokrát vítězství se střelbou 1+1!

Tak zimní sezóna končí, ať žije ta letní! Sice ještě budeme jezdit na běžky do Jizerek dokud sníh dovolí, ale čtvrtky se střelbou teď na 14 dní vypustíme a trochu si od zbraní odpočineme, abychom se potom vrhli na přípravu na novou sezónu!