Začíná nová sezóna

Úvod » Aktuality » Začíná nová sezóna

V minulém týdnu jsme ještě byli na lyžích (fotky z posledního sněhu najdete zde), i když jinak byla krátká tréninková pauza a normální tréninky nebyly. Ve čtvrtek už byl první trénink na střelnici a další postup přípravy naznačil níže uvedený mail pro závodníky i jejich rodiče:

INFORMACE PRO RODIČE I ZÁVODNÍKY

 Během dubna budou tréninky všech skupin v našem areálu, teprve později přejdeme na kolečkáče ve Vesci apod. To znamená úterní, středeční i čtvrteční tréninky budou až do odvolání věnovány především nácviku střelby, ať už ostré nebo sušení. Bude se samozřejmě i běhat, ale střelby po zatížení bude minimum. Tréninky začínají v 17 hodin – je to čas začátku tréninku, ne příchod. Musí se připravit střelnice, takže je třeba, aby tu byli všichni minimálně o 10 minut dříve. A po zkušenostech z prvního tréninku vzduchovky – dobře si rozmyslete, jestli opravdu chcete na tréninky chodit. Pokud vás více než běh zajímá flákání a před nácvikem střelby dáváte přednost házení šiškami a listím a otravování ostatních, zvolte místo biatlonu nějaký kroužek pro děti z mateřské školy. Víte, že už na schůzi jste slyšeli, že tréninky musí být náročnější a přístup lepší – ve čtvrtek tomu tak nebylo a příště už budeme jmenovat a navrhovat řešení, která se nebudou líbit, ale pro to, aby ostatní měli dobré podmínky pro přípravu a trenéři nevěnovali svůj čas nadarmo, budou nezbytná.
V úterý ještě začátek tréninku budeme věnovat úklidu místností, používaných pro trénink, abychom si vytvořili dobré podmínky na celou sezónu, potom už pojede normální trénink.
V pátek budou dobrovolné střelecké tréninky s Milanem – střelba vzduchovkou stoje nebo suchý nácvik s malorážkou. Budou určené pro ty, kteří střílejí poslední rok vzduchovku nebo střílejí malorážku. Tyto tréninky budou začínat co nejdříve, dohodneme ještě v průběhu týdne jestli v 15 nebo 16 hodin a budou trvat hodinu. I za tyto dobrovolné tréninky budete získávat body do hodnocení tréninků. Mohou na ně chodit případně (třeba jen nárazově nebo dočasně) i závodníci mladší, kteří cítí problémy ve střelbě a chtějí je odstranit.

První přespolák – týká se těch, kterým se nepovedlo přihlásit na běh Trojzemím v Hrádku – je tuto sobotu 13. 4. v Sosnové. Je třeba v úterý na tréninku říci, kdo pojede (měli by samozřejmě všichni) a zároveň také mailem dát vědět, kdo bude moci jet jako řidič a zároveň kdo bude jako vedoucí výpravy. Tomáš a další jsou v Hrádku, já na turnaji (a bez auta), ale bylo by škoda vynechat. Mohou jet i noví (Závacká a Lehmannová), tratě pro nejmladší nejsou dlouhé. Podrobné pokyny pro organizaci ještě vydáme, až uvidíme, jak jsme na tom s řidiči i běžci.

Brigáda – v neděli 14.4. od 9 do 12 hodin. Bude určena hlavně na základní úklid areálu, ale pokud by se sešlo hodně chlapů, budou připraveny i další práce (nátěry budov, spravování lavic apod.). Kdo má, raději si hrábě vezme s sebou (bude jich potřeba hodně). Po zkušenostech z minulého roku – kdo nechce pracovat, opravdu nechoďte, bude to pro všechny lepší (mám na mysli některé závodníky a závodnice, viz výše poznámky k tréninku).

Pozn. – zítra bude vydán kalendářní plán závodů, který si budete moci v písemné podobě vyzvednout na tréninku a bude také zaslán mailem.

Zpět na výpis