Biatlonový vytrvalostní závod v Berouně - neděle 28. dubna 2019

Úvod » Aktuality » Biatlonový vytrvalostní závod v Berouně - neděle 28. dubna 2019

Do Berouna jelo ve třech autech (řidiči Fary, Terka Šípková a Fanda Lehmann) 11 našich mladých biatlonistů. Fotky najdete zde. Ála Lehmannová závodila poprvé (v přípravce) a navíc po krátkém tréninku - a šlo jí to. Nešlo to ale některým zkušeným - například střelba Joly 5+0!, Péťa za 7!, za 0 střílela jediná Agy - ale té se zase moc nepodařil běh. Pochválit také musíme za běh Štěpána, ale čekáme, kdy nastřílí za 0 (na trénincích patří k nejlepším střelcům). Nakonec nejúspěšnější z našich byl čtvrtý Kuba Farský, kterého od bronzu dělilo málo.
Ale potřebujeme také nejen umístění, ale i vyběhnuté body, abychom mohli bojovat o postup na Český pohár. Většina našich byla kolem 80 bodů, což je hranice 2.VT, která by ještě vloni na poháry stačila. Letos už bohužel ne, nominace se zpřísnila.
Podívejme se na naše závodníky podrobněji - šlo o vytrvalostní závod, takže můžeme dobře porovnávat i běh ve srovnání s ostatními závodníky.
Přípravka W0 - první závod Ály po několika málo trénincích - výborná střelba (za 2 - nejlepší v kategorii), trochu horší běh, protože ještě nezná zásady rychlého postupu na střelnici, to samozřejmě přijde časem. Pochvala.
W12 - Terka Farská nepokračovala v rychlém běhu z loňska - tentokrát to byl desátý čas, přičemž vítězka jí utekla o 2 minuty. Střelba 2+3 také nic moc, nakonec z toho bylo 9. místo a 70 bodů.
M13 - Jáchym Strašlipka sedmý běh (ztráta na nejrychlejšího přes 1,5 minuty), střelba 1+3 (ale věříme, že to bude lepší, na tréninku se lepší), celkově 7. místo a 68 bodů.
W13 - Jola Závacká osmý běh, střelba 5+0 (to je samozřejmě špatné, na tréninku střílela za 0 i po zátěži, ale má novou zbraň...), celkově 9. místo a 67 bodů.
W14 - Agy Neckářová - osmý běžecký čas, výborná střelba (0+0), celkově 7. místo a 80 bodů. Bery Lajtkepová šestý běžecký čas (ztráta na nejlepší 1,5 minuty, o půl minuty rychlejší, než Agy), střelba 0+2, celkově 9. místo a 79 bodů.
M15 - naše nejobsazenější kategorie. Čtvrtý skončil Kuby Farský (pátý běžecký čas, střelba 2+1, 78 bodů), šestý Štěpán Kuřák (šestý čas, střelba 1+1 a 77 bodů), sedmý Péťa Patzák (třetí čas, ale nejslabší střelba 3+4, což nechápeme, 71 bodů) a jedenáctý byl Honza Bicek, který ztratil v běhu na Štěpána 1 minutu! a střílel 3+3 (také on se určitě ve střelbě zlepší).
W15 - Terka Šípková skončila na 7. místě s 80 body (sedmý běžecký čas a střelba 1+2).
Protože se teď hodně času na tréninku věnovalo klidové střelbě, určitě chybělo trochu rychlosti a přesnosti po střelbě po zátěži. Věříme, že se to teď už bude zlepšovat, i když se střelecké přípravě i nadále bude věnovat více času, ale přidá se už i klasický nácvik střelby po zatížení, střelecké souboje a nácvik rychlé činnosti na střelnici.

Zpět na výpis