Boletice 4. května 2019 - stupně vítězů jsme skoro neopustili

Úvod » Aktuality » Boletice 4. května 2019 - stupně vítězů jsme skoro neopustili

Naše výprava na tradiční závod v Boleticích byla bez některých opor - Agy dala opět přednost skautu, Verča se léčí s kolenem a Štěpán se vyboural na kole večer před závodem. K dovršení všeho se potom Jíťa zranila při samotném závodě a nedokončila ho...
Fotky ze závodu můžete najít zde.
Původně měli chybět i všichni z rodiny Farských, ale na poslední chvíli si kvůli špatné předpovědi odpustili cestu do Chorvatska a do Boletic jeli - byly z toho 4 medaile! Původně v propozicích uvedený překážkový závod pro přípravku se startem až po malorážce pořadatelé operativně změnili podle nových pravidel a dali ke vzduchovce - naštěstí...
Přípravka W0 - Kája Regnerová špatně střílela (na tréninku dává samé nuly, tady za 4!), ale nakonec z toho bylo druhé místo! Ála Lehmannová ve svém druhém závodě také střílela za 4 a bylo z toho čtvrté místo. Kája zůstala za vítězkou běžecky asi 45 vteřin, Ála za Kájou 24 vteřin.
Žákyně W11 - Aneta běžela svůj první závod. Pár tréninků má za sebou, ale střelbu s řemenem ještě pochopitelně zvládnutou nemá - a tak střílela za 4 a byla sedmá (běžecky na vítězku ztratila minutu). S lepší střelbou věříme, že se dostane dopředu, odstupy závodnic před ní byly minimální.
Žákyně W12 - Terka Farská zůstala trochu za očekáváním - jak v běhu (s běžeckým časem minutu za vítězkou), tak ve střelbě (3+1). Výsledkově to ale vcelku vyšlo - skončila třetí, získala 82 bodů.
Žákyně W13 - Jola Závacká se nezbavila smůly. Jiná závodnice jí na stanovišti při závodě shodila zbraň a Jola střílela 2+3 (na tréninku samé nuly...). Těžko říct, jestli to bylo poškozením zbraně nebo se Jola opět nesrovnala se závodem. 4. místo a jen 73 bodů jí určitě spokojenosti nepřidá. Běžecky na vítězku totiž moc neztrácela!
Žákyně W14 - Bery Lajtkepová v hodně vyrovnané kategorii měla nejhorší střelbu (2+1) a překvapivě i horší běžecký čas (že by opět pomalejší činnost na střelnici, o které si myslíme, že ji Bery už zrychlila?), nakonec skončila šestá, ale získala slušných 81 bodů.
Žákyně W15 - Verča Šípková měla v kategorii jednu z lepších střeleb (1+1), ale běžecky na vítězku ztratila 53 vteřin. Nakonec z toho bylo 4. místo a slušných 85 bodů.
Žáci M13 - pěkný závod zaběhl Jáchym Strašlipka. Výborně střílel (lepší se i na tréninku, tak to snad vydrží...) - 0+1 a skončil druhý! Ztráta na prvního (který střílel za 0) v čistém běhu byla jen pár vteřin - Jáchym získal pěkných 87 bodů!
Žáci W15 - naše nejobsazenější kategorie a pěkný výsledek. Vyhrál Petr Patzák (0+1) a nejrychlejší běh - 91 bodů, druhý skončil Kuba Farský (střelba 1+4 a druhý nejrychlejší běh) a získal 81 bodů, pátý skončil Honza Bicek (2+1, běžecky více než minutu za Kubou) a získal 73 bodů.
V Boleticích běželi i malorážkaři:
Dorostenky W16 - Áďa Ryvolová na svých prvních závodech s malorážkou měla hezkou střelbu leže (za 1), stoje za 4 (zatím prakticky bez tréninku, věříme, že Áďa bude střílet dobře), ale pomalejší běh ji dal na třetí místo (57 bodů).
Dorostenky W17 - Maky Farská skončila třetí, když o pořadí na prvních třech místech rozhodoval běžecký čas, protože první tři závodnice střílely shodně za 5 (Maky 2+3). Na vítězku scházela Maky jen minuta, na druhé místo 30 vteřin. Áňa Lehmannová tentokráte moc nenastřílela (4+5) a běh měla tradičně pomalejší, skončila sedmá. Musíme připomenout, že na začátku sezóny dáváme přednost výcviku dorosteneckých kategorií pro získání zbrojního průkazu, takže trénink trochu chybí. Škoda, že v dobře rozeběhnutém závodě musela po těžkém pádu vzdát Jíťa Gittlerová.
Ženy W41 - v této kategorii nyní máme dvě závodnice. Jana Farská sice špatně střílela (5+4), ale měla dobrý běh a skončila druhá (89 bodů). Jana Gittlerová naopak měla nejlepší střelbu (2+2), ale horší běh a skončila na třetím místě (86 bodů).
Muži M36 - Tomáš Regner se v této kategorii z našich závodníků osamostatnil (Pavel Farský je o rok starší a přesunul se do starší kategorie) - měl v kategorii nejlepší střelbu (0+1) a skončil druhý, když běžecky nestačil na rychlíka Rychnovského. Získal 88 bodů.
Muži M46 - opět měl náš závodník nejlepší střelbu v kategorii - Pavel Farský střílel 1+1 (zatím jeho osobák ve střelbě) a hlavně díky tomu se dostal na pěkné třetí místo (82 bodů!). Pozn. - vzhledem k tomu, že ani Tomáš, ani Pavel prakticky střelbu netrénují (jsou trenéry - Tomáš trénuje malorážkaře a Pavel vzduchovkáře), je to zvláštní...
Takže s deseti medailemi hodně úspěšná sobota pro náš klub. Kdyby to vydrželo i nadále, nezlobili bychom se. Ale teď nás čekají asi hodně a kvalitně obsazené závody v Jablonci a Jilemnici, které pro vzduchovku jsou zároveň kvalifikací na Letní olympiádu dětí a mládeže!

Zpět na výpis