Regionální Harrachov 18. května 2019

Úvod » Aktuality » Regionální Harrachov 18. května 2019

Fotky z tohoto závodu, který byl zároveň nominační pro LODM pro náš kraj, si můžete prohlédnout zde. Startovalo hodně málo závodníků, projevilo se zřejmě to, že ve stejný den se pořádal závod v Mladé Boleslavi, který byl daleko víc obsazený. Ale v Harrachově startovalo hodně závodníků z profesionálních klubů a tak se body vyběhávaly těžce... Nás tu bylo 10, což byla šestina ze všech závodníků. Škoda, že nejel nikdo z přípravky, mohli si asi zažít ten hezký pocit ze stupňů vítězů.
Žákyně W11 - Začínající Aneta Závacká skončila na 5. místě, když střílela za 3, rozdíly byly minimální, získala slušných 74 bodů.
Žákyně W12 - Terka Farská měla nejlepší střelbu v kategorii (1+1), ale běžecky na nejrychlejší nestačila a skončila třetí - 78 bodů.
Žákyně W13 - Jola Závacká střílela 2+0, skončila třetí se 76 body (vítězka všem hodně utekla a střílela za 0).
Žákyně W14 - z našich dvou závodnic byla lepší Bery Lajtkepová - skončila čtvrtá se střelbou 1+1 a získala 79 bodů. Agy Neckářová měla horší střelbu (2+2) i běh a doběhla osmá se 64 body.
Žákyně W15 - Verča Šípková si doběhla pro bronz po horší střelbě (3+1), získala 77 bodů.
Žáci M13 - Jáchym Strašlipka střílel 2+1, skončil čtvrtý a získal 78 bodů.
Žáci M15 - Petr Patzák skončil třetí po střelbě 1+2, na nejlepšího závodníka ČR Hrona z Jilemnice běžecky mnoho neztratil, ale ten střílel za 0. Za ním se seřadili další naši, když překvapivě Honza Bicek porazil Kubu Farského - sice běžel pomaleji, ale Kuba střílel 3+3, zatímco Honza 1+2!
Takže závěrem - podle pořadí to vypadá dobře, podle bodů už tolik ne. Myslíme si, že aby se naši závodníci dostali do hodnocení mezi nejlepšími deseti v ČR (kromě 1.VT) a dostali se tak do Českého poháru, bylo by třeba získávat víc než 80 bodů. Ale v dosavadním hodnocení se několik našich závodníků v žebříčku takto pohybuje, uvidíme, jak dopadnou další závody.