Mladá Boleslav 19. května 2019 - medailí se pár urodilo

Úvod » Aktuality » Mladá Boleslav 19. května 2019 - medailí se pár urodilo

Den před tím jsme byli v Harrachově, přestože i v sobotu KB Trefa pořádala závody v Boleslavi. Ale zatímco v Boleslavi to byla kvalifikace na olympiádu pro středočeské závodníky, v Harrachově to bylo pro náš kraj. Takže jsme pochopitelně museli dát přednost Harrachovu, ale druhý den jsme ještě jeli na druhý den závodů v Boleslavi. Tady bylo v neděli závodníků podstatně více, než v sobotu v Harrachově, ale na obou závodech bylo hodně kvalitních závodníků, kteří patří v republice k nejlepším a na které se těžko vyběhávají body...
Zatímco v Harrachově byla jen vzduchovka, v Boleslavi byla příležitost i pro malorážkaře. Bylo nás tu docela dost (19), asi jsme byli jedna z největších výprav...
Přípravka W0 - Naše dvě závodnice si vyměnily umístění z minulého týdne - tentokráte to více vyšlo Káje Regnerové, která ale na střelnici byla hodně dlouho a tak se střelbou za 1 (stejně jako vítězka) skončila až na 9. místě. Ála Lehmannová, která začíná, tentokráte nastřílela za 4 a skončila jedenáctá. Ale vypadá to, že běžecky na tom byla lépe, než Kája...
Žákyně W11 - Áňa Závacká dobře střílela (za 3 - na začátečnici s řemenem je to slušné) i dobře běžela a brala bronz! Navíc měla i slušné body (81!), velká pochvala.
Žákyně W12 - Terka Farská oproti loňsku pomaleji běhá a když se nepovede ani střelba (4+1), je z toho pro držitelku 1.VT 10. místo a 71 bodů.
Žákyně W13 - Jola Závacká se začíná umisťovat a to je po loňské sezóně plné problémů velký pokrok. V Boleslavi střílela 1+0 a skončila druhá jen 13 vteřin za vítězkou, která střílela za 0, takže Jola musela i dobře běžet! Protože ale nestartovala žádná závodnice s 1.VT, brala vítězka jen 87 bodů a Jola 84 bodů - ale i to je dobrý vklad pro eventuelní postup na Český pohár. 
Žákyně W14 - Bery Lajtkepová, která na tréninku výborně střílí, v Boleslavi střílela 2+1 a i běžecky nebyla nejrychlejší - až bude Bery běhat delší tratě, asi na tom bude lépe. Skončila na 7. místě, ale získala jen 75 bodů. V této kategorii startovala ještě Agy Neckářová, ale nepovedla se jí střelba (1+2) a běžecky ztrácela na Bery 40 vteřin - skončila na 11. místě s 69 body. Tady naše držitelky 1. VT nezazářily a dostaly se před ně závodnice s 2.VT.
Žákyně W15 - Verča Šípková v poslední době nenavazuje na úspěšný začátek sezóny, kdy získala ve dvou závodech slušné body, ale teď by potřebovala k postupu na Český pohár ještě jeden závod s více než 80 body, ale to se jí nedaří. Ale věříme, že se to podaří - na tréninku je ve střelbě výborná! V Boleslavi to byla střelba hodně špatná - 2+4 a Verča skončila na 9. místě se 74 body.
Žáci M13 - Jáchym Strašlipka bohužel nezopakoval výkon z minulých závodů a se střelbou 4+1 se nedokázal ani vybičovat k lepšímu běhu - 54 bodů a 9. místo to dokazuje.
Žáci M15 - chyběli Péťa Patzák a Štěpán Kuřák a překvapivě Honza Bicek dopadl lépe, než Kuba Farský. Honza výborně střílel (1+1) a získal 4. místo a 76 bodů. Kuba, přestože byl na střelnici úmyslně hodně pomalý (nebo možná právě proto, protože na tréninku pracuje úplně jinak) nastřílel hodně špatně (4+3) a výsledkem bylo 5. místo a 72 bodů. 
Naši malorážkaři byli úspěšnější, ale hlavně ti starší!
Dorostenky W16 - Áďa (po oslavě narozenin...) s malorážkou začíná, věříme, že střílet leže se naučí dobře a stoje také (chodí na dobrovolné tréninky stojáku). Zatím střelba 3+4 a tradičně pomalejší běh - čtvrté místo a minulý osobák v získaných bodech nepřekonala (teď 55 bodů).
Dorostenky W19 - Maky Farské to v silně obsazené kategorii tentokrát nevyšlo. Střelba 4+3 a 12. místo. Jíťa Gittlerová sice střílela o jednu lépe (3+3), ale běžecky byla pomalejší - 15. místo a 67 bodů. Nejlépe z našich střílela Áňa Lehmannová (2+3), ale s pomalejším během byla osmnáctá.
Ženy W41 - Jana Gittlerová vyhrála! Výborná střelba 2+2 a navíc byla rychlejší než další závodnice se stejnou střelbou! a za své vítězství získala 91 bodů. Naše Jana Farská (vítězka minulého závodu) byla také přihlášená, ale bohužel onemocněla a nemohla startovat.
Dorostenci M19 - Matyáš Neckář tentokráte nezopakoval výborný výsledek z minulého týdne - střelba 3+4, ale hlavně pomalejší běh a bylo z toho páté místo a jen 60 bodů.
Muži M36 - Tomáš Regner běžecky nestačil na Honzu Zátku z Manušic a skončil i se slušnou střelbou 2+2 za ním (Honza 2+4). Ale Honza vyhrál a Tomáš byl druhý (89 bodů), což v konkurenci dalších kvalitních běžců bylo určitě dobré umístění.
Muži M41 - Pavel Farský měl v malorážce nejlepší střelbu z celého našeho klubu i své kategorie (1+2) a skončil na výborném druhém místě a získal 86 bodů - zatím Pavlovo nejlepší umístění!
Další závody jsou ty, které pořádáme v Liberci. Nebudeme mít čas ani na přípravu před závodem, ani při závodě - všichni trenéři budou makat na tom, abychom zvládli dobře hlavně organizaci závodu. Tak uvidíme, jak se nám bude dařit...

Zpět na výpis