Naši na domácím závodě - letním biatlonu v Liberci

Úvod » Aktuality » Naši na domácím závodě - letním biatlonu v Liberci

Vždy, když závod pořádáme, trpí trochu naši, protože se trenéři věnují pořádání závodu a nemají tolik času na vlastní svěřence... Tentokráte jsme se snažili uvolnit trenéry tak, aby se vzduchovkářům mohli věnovat.
Přípravka W0 - Kája Regnerová byla jednou ze dvou závodnic s nulovou střelbou. Ale běžecky (i rychlostí střelby) na nejlepší nestačila, za třetí Mocíkovou jí na bronz scházelo necelých 20 vteřin. Druhá z našich závodnic - Ála Lehmannová, také dobře střílela (za 2) a skončila šestá. Myslíme si, že obě zaslouží pochvalu. Kája je mladší a Ála trénuje krátce.
Žákyně W11 - Áňa Závacká trénuje stejně "dlouho" jako Ála a tak střelba za 2 je hodně dobrá (střílí už bez opory!). Ani běh nebyl špatný a bylo z toho 4. místo!
Žákyně W12 - Terka Farská střílela slušně (1+1), ale zatím hledá loňskou formu v běhu - a zatím ji nenašla... Bylo z toho 11. místo, protože i ostatní konkurentky v této kategorii střílely překvapivě dobře!
Žákyně W13 - Jola Závacká skončila čtvrtá se střelbou 0+1 a vyběhla si 82 bodů, což je velmi důležité pro žebříček na poháry (které si Jola nakonec vyběhla!). Ale dobré umístění jí také zajistilo nominaci na Letní olympiádu mládeže za Liberecký kraj! Výborná zpráva pro Jolu i klub.
Žákyně W14 - Bery Lajtkepová střílela 2+0 a v kategorii, kde byly neuvěřitelně malé rozdíly, skončila šestá s hodně dobrými 85 body. Bohužel spolu s předešlými nominačními závody to nevydalo na nominaci na olympiádu. Ale Bery určitě předpoklady k dalšímu zlepšení má - rozdíly mezi závodnicemi byly vteřinové. Dobře střílela Agy Neckářová (1+0), ale běžecky na Bery nestačila (zhruba minuta ztráty v běhu) a skončila čtrnáctá.
Žákyně W15 - všichni jsme přáli Verče Šípkové dobré body, aby je mohla přidat k bodům ze závodů na začátku sezóny a vybojovat si postup na Český pohár. Střelbu měla za 1+1, bohužel většina soupeřek měla střelbu ještě lepší a běžecky Verča trochu ztrácela. Nakonec skončila osmá, ale získala jen 76 bodů. Kdyby byla o 5 vteřin rychlejší, vybojovala by si i postup na Pohár! Takhle bohužel skončila v celkovém hodnocení žebříčku ČR na jedenáctém místě a o 4 desetiny bodu nakonec nepostoupila. Tak to je tedy pech!
Žáci M13 - Jáchym Strašlipka střílel 2+2 (zatím ještě střelbu nemá úplně jistou - jednou se mu vede na závodech lépe, jindy hůře), běžecky by potřeboval ještě trochu zrychlit. Skončil na 15. místě s 68 body a podobně jako Verča se umístil v republikovém žebříčku na 11. místě a na Pohár bohužel těsně nepostoupil.
Žáci M15 - Petr Patzák letos prožívá špatnou sezonu co se střelby týče - také teď to bylo 1+3, zajímavé je, že na tréninku to vypadá úplně jinak. Ale Petr patří k závodníkům, kteří se nevzdávají (bohužel máme i opačné případy) a přes špatnou střelbu dobře běžel. Běžecky byl ze všech nejlepší a tak mu to dalo na třetí místo a 87 bodů - skončil za prvním, který střílel za 1 jen o 25 vteřin a za druhým, který byl nulový, jen o 6,5 vteřiny! A v tomto případě bojovnost přinesla své ovoce - nominoval se za kraj na Olympiádu mládeže! Velmi hezký výkon podal Štěpán Kuřák - střílel za nula a v běhu se stále zlepšuje. Skončil hned za Petrem na čtvrtém místě. Kuba Farský střílel 1+1, ale běžecky na Petra ztratil téměř minutu a bylo z toho šesté místo a 84 bodů. Kuba se nominoval na Český pohár, protože už před tímto závodem měl slušné body. A běžecky byl z našich nejpomalejší Honza Bicek, který ale střílel 1+0, skončil osmý a vyběhl si docela slušných 78 bodů.

Malorážka se běžela odpoledne a měli jsme v ní hodně dobrých umístění.
Dorostenci W19 - Maty Neckář překvapivě vyhrál, i když střelba nebyla nejlepší (3+3) a získal 91 bodů!
Dorostenky W16 - Áďa Ryvolová už z malorážky na tréninku střílí v poloze leže dobře, na závodech ještě tak dobrá není. Střílela za 3 leže a 4 stoje, skončila pátá. Verča Pospíšilová má zdravotní problémy a tak v závodním poli chyběla (o to víc byla platná jako rozhodčí!).
Dorostenky W19 - to je pochopitelně nabitá a hodně obsazená kategorie a soupeřky trénují určitě víc, než naše závodnice. Jíťa Gittlerová střílela 2+5 a bylo z toho 9. místo, Áňa Lehmannová na 14. místě měla střelbu lepší o jeden zásah než Jíťa, ale pomaleji běžela. Další naše závodnice Maky Farská pro nemoc neběžela (a nakonec ani pro horečku nemohla pomáhat).
Ženy W41 - tady mezi sebou soupeřily i dvě naše závodnice. Lépe opět dopadla druhá Jana Farská se střelbou 2+3, ale lepším během než Jana Gittlerová, které se povedla střelba stoje (3+1!)
Muži M36 - opět vítězství našeho závodníka! Tomáš Regner střílel 2+3 a běžecky stačil na obvykle o dost rychlejšího Honzu Zátku z Manušic. Vyhrál, i když další soupeři stříleli lépe, než on.
Muži M46 - Pavel Farský střílel stejně jako Tomáš a docela slušně běžel. Bylo z toho 5.  místo a 82 bodů.

Teď nás tedy čeká první závod Českého poháru ve Starém Městě pod Landštejnem. Přáli bychom zejména našim vzduchovkářům dobré výsledky, aby se kvalifikovali i na další pohárové závody, protože malorážkaři mají jiný systém postupu a z poháru už nemohou vypadnout.