MČR žactva - Břidličná 21. - 22. září 2019 - 2 medaile jsme nečekali

Úvod » Aktuality » MČR žactva - Břidličná 21. - 22. září 2019 - 2 medaile jsme nečekali

Celkem 9 našich závodníků si vybojovalo účast na Mistrovství ČR žactva - pro nejmladší kategorie, kde máme také závodníky, se MČR nepořádá a Jáchymovi utekl postup o kousíček. A kousíčky nás doprovázely i na tomto MČR, kde některým z našich utekla 1.VT (a tím automatický postup na Český pohár a MČR v příštím roce) o desetinky bodu!
Jako řidiči jeli Pavel Neckář a Pavel Farský, jako další trenérka Jana Farská. Sice předseda klubu zapomněl poslat k objednávce ubytování seznam a šéftrenér zapomněl poslat včas přihlášku, navíc Jole odešla před mistrovstvím zbraň, prostě komplikací dost, ale výsledky všechno vynahradily... Aktuální informace a fotky najdete i na našem facebooku a na svazovém webu, fotky na našem Rajčeti zde.
V sobotu se dopoledne běžel sprint - dobře dopadla Aneta Závacká, která byla v kategorii W11 na pěkném osmém místě se střelbou za 1. Ve čtyřech vteřinách před ní byly další 3 závodnice! Terce Farské se tolik nedařilo - střelba 0+3 a 19. místo, ale i před ní bylo několik závodnic v rozdílu vteřinek. Sprint se nevyvedl ani Jole Závacké ve W13 - problémy se zbraní před MČR jí určitě nepomohly - střelba 1+2 i při slušném běhu to nestačilo na lepší než 16. místo. Ale i před ni se vešlo několik závodnic do 10 vteřin! V kategorii žákyň W14 se našim závodnicím nevedlo - Bery Lajtkepová i Agy Neckářová měly zdravotní problémy, které jim nedovolily běžet naplno, střílely 1+2 a 1+1 a bylo z toho 25., resp. 28.  místo. Také chlapcům v nejstarší kategorii se moc nevedlo - i když Kuba Farský skončil na 15. místě (střelba 1+0) a získal 89,26 bodu (na 90 bodech je 1.VT a u Kuby takováhle smůla není poprvé). Štěpán Kuřák byl dvacátý (střelba 1+0) a Péťa Patzák, který byl na všech závodech z našich nejlepší, byl tentokrát nejhorší (střelba 2+3 a jedno místo za Štěpánem). Ale abychom nekončili špatně - ve W15 se vcelku dařilo Verče Šípkové, která byla šestnáctá (střelba 1+0) a získala 89,39 bodu (podobně jako Kuba - desetinky jí scházely na 1.VT).
Odpoledne byly na programu štafety. V některých kategoriích se nám podařilo sestavit čistě klubové štafety, jinde naši startovali ve složených štafetách. A hned ta první - smíšená štafeta v nejmladší kategorii, přinesla Anetě mistrovský titul! Startovala ve štafetě BK Ostrov, na svém úseku byla šestá (střelba za 2 se 3 dobíjeními, ale výborný běh), dík vynikajícím dalším členům štafety vyhráli před favority ze Starého Města, Rožnova, Břidličné, Harrachova nebo KB Trefa! Další naše štafeta ve složení Jola, Tereza a s nimi Tereza Šachová z Manušic, byla bohužel diskvalifikována, když manušická závodnice byla diskvalifikována za nedovolenou komunikaci s trenérem (bylo to sice s otcem, ale naši trenéři ani nebojovali o zrušení diskvalifikace, štafeta stejně neměla šanci na přední umístění... Kluci ve W15 sice postavili čistě klubovou štafetu, ale na umístění vepředu také neměli - všichni sice stříleli "za 0", ale všichni se třemi dobíjeními. Na svém úseku byl Kuba na 11. místě, Štěpán na 17. místě a Péťa na osmém, celkově z toho bylo 12. místo. Také v nejstarší kategorii dívek jsme měli čistě klubovou štafetu - ale také se jí nedařilo. Agy sice střílela za 0 a bez dobíjení, z našich byla nejrychlejší, ale na svém úseku byla třináctá, Verča střílela za 0 s jedním dobíjením a byla z našich nejlepší podle umístění - 9. místo na svém úseku, Bery střílela za 0, ale se 3 dobíjeními a byla z našich nejhorší jak časem, tak umístěním na svém úseku - 23. místo. Celkově skončila naše děvčata v nejvíce obsazené kategorii na 17. místě.
V neděli byl závod s hromadným startem. A byl to náš nejúspěšnější závod. Aneta skončila v nejmladší dívčí kategorii desátá (střelba 2), necelé 3 body jí scházely na 1.VT! Nejlepší závod v sezóně zaběhla Terka - střílela 0+0 a skončila na krásném 9. místě! Daleko lépe, než v sobotu, se také vedlo Jole, která má hromadné starty ráda. Střílela 0+1, slušně běžela a skončila na 7. místě. Od 5. místa jí dělilo 7 vteřin... V kategorii žákyň W14 skončila Bery na 17. místě, i když střílela 2+1, Agy se střelbou 1+0 skončila na 22. místě. A přišla naše nejúspěšnější nedělní kategorie - Kuba sice nestartoval, odjel na letecký den do Ostravy, Štěpán sice slušně střílel (1+0), ale hůře běžel a skončil na 23. místě. Vše nám ale vynahradil Péťa, kterého poprvé v sezóně nezklamala střelba (0+0) a vybojoval bronzovou medaili - zatím největší úspěch našeho závodníka v kategorii žáků na MČR! Vyběhl si tak 1.VT, za druhým místem zaostal o 4 vteřiny, na vítěze ztratil 14 vteřin. A dobře běžela i Verča ve stejné kategorii dívek - bohužel se jí úplně nepovedla střelba (2+0) a skončila na 21. místě se slušnými body. Ale tato kategorie, kromě toho, že je nejobsazenější, je také hodně vyrovnaná a nulových střeleb tu bývá hodně.
Takže naše zatím nejúspěšnější mistrovství - 2 medaile, z toho zlatá ze štafet, bronzová z jednotlivců a ještě další slušná umístění, to si necháme líbit.