3. ČP dorostu a dospělých - Nové Město n.M. 24. - 26. ledna 2020

Úvod » Aktuality » 3. ČP dorostu a dospělých - Nové Město n.M. 24. - 26. ledna 2020

Trochu větší počet fluktuantů a pro některé premiéra - to byl pro nás 3. závod Českého poháru v Novém Městě. Fotky najdete zde.
Už odjezd byl složitý (kromě toho, že jsme do poslední chvíle nevěděli, kdo pojede) - Pavel a Jana Farských jeli nejdříve se žáky do Vrchlabí a teprve s večerem (závod byl večer za umělého osvětlení) se vydali rovnou z Vrchlabí do N. Města, zatímco Tomáš Regner s jedinou dorostenkou Verčou Pospíšilovou jeli už dříve, aby mohli potrénovat a hlavně dát lyže na společnou mázu dorostu.
V sobotu se jel sprint volně. Sledovali jsme pochopitelně i umístění našich bývalých členů, kteří přešli do profiklubů v Jablonci. Potěšil nás hlavně Ondra Jiránek, který skončil v M16 na výborném 4. místě s pěknou střelbou (1+2) a minimální ztrátou - na vítěze 18 vteřin, na bronz necelou vteřinu a na stříbro necelých 5 vteřin!!! Maky Farská ve W17 byla dvanáctá se střelbou 2+2. Z našich ve W16 Verča Pospíšilová výsledkovku těsně uzavírala - měla však nejhorší střelbu (4+5), kterou hodně ztratila, jinak by to bylo lepší umístění. V M36 se Tomášovi Regnerovi nedařilo tak, jako na posledním závodě a skončil sedmý (1+3). V kategorii W41 doběhla Jana Farská pátá (2+4) a v M46 Pavel Farský na 10. místě (stejně jako Jana 2+4). Zítra se jede vytrvalostní závod, tak uvidíme, jak si naši povedou! Zlepšení bychom se nebránili...
Druhý den se odchovanec Ondra Jiránek dostal na druhé místo - pouhých 9 desetin vteřiny jej opět dělilo od lepšího umístění - tentokráte ale od vítězství! Blahopřejeme (střelba 0+4+1+3). Maky se už tolik nedařilo - 14. místo. Střelba nebyla celkově špatná (4+0+0+2), ale nemocemi pronásledovaná Maky běžecky zatím nestačí. Z našich se Verče nepodařilo zlepšit - přestože v nástřelu to vypadalo lépe, než včera, nakonec měla ve své kategorii nejhorší střelbu. Podmínky na střelnici byly ovšem pro tuto kategorii hodně špatné - pro mlhu nebylo pořádně vidět ani terče (4+5+1+4). Zlepšil se Tomáš, který slušně střílel (1+2+1+2) a skončil čtvrtý (sice jen kousek za bronzem, ale první dva, Valek a Schorný, jsou mimo možnosti ostatních v této kategorii a tak přes dobrý výsledek na 1. VT scházel Tomášovi necelý bod). Pavel ve starší kategorii se také zlepšil - výborné 5. místo po střelbě 3+2+2+3. A Jana si také polepšila - střelba 0+4+2+2 a byl z toho bronz!
Takže naše starší závodníky musíme nakonec pochválit - raději bychom ovšem byli, kdybychom mohli chválit naše dorostence. Ale nemoci nás letos pronásledují víc, než bychom si přáli a účast dorostenců na závodech je tristní.