Litice 7. června 2020 - sprint

Úvod » Aktuality » Litice 7. června 2020 - sprint

Včera jsme byli v Kosmonosích, dnes jsme vyrazili do Litic. Bylo nás ale méně - nějak se to všechno špatně sešlo. Někde se oslavovaly narozeniny, jinde chyběly prohlídky a navíc některé z našich závodníků čekaly přijímačky na střední školy! Fotky najdete zde. Jelo se dvěma auty (Pavel Farský a Jirka Janoušek), fotky snad účastníci na náš web dodají! V Liticích bylo přes 200 závodníků, konkurence tedy podstatně větší, než včera v Kosmonosích. Navíc chyběli někteří z našich včerejších úspěšných závodníků... Ale našli se jiní, kteří nás příjemně překvapili!
Vzduchovka
Žákyně W12 - Lucka Janoušková překvapila mile - střelba 2+0! Běžecky zatím na nejlepší nemá, ale výborné čtvrté místo se počítá!
W13 - Terka Farská opět skvěle střílela - 0+0. Ale v této kategorii stříleli stejně dobře další tři závodnice a navíc i další byli ve střelbě výborní. Pro Terku z toho nakonec bylo sedmé místo, rozdíly byly minimální. Budeme muset i po včerejších zkušenostech trénovat nejen rychlý běha dobrou střelbu, ale i co nejrychlejší činnost na střelnici, kde se dají také potřebné vteřinky získat!
W14 - Jola Závacká zabojovala, napravila špatnou střelbu ze včerejška - teď 0+1 a vybojovala bronz!
W15 - tato kategorie je hodně našlapaná a také my tu máme hned dvě slušné závodnice - Bery Lajtkepovou a Agy Neckářovou. Agy lépe střílí a Bery je rychlejší v běhu. V Liticích se to opět potvrdilo (podobně jako včera v Kosmonosích) a nakonec Bery po střelbě 0+2 skončila šestá (ale opět s minimálním odstupem od několika předcházejících míst), Agy zastřílela výborně (0+0 - nejlepší v kategorii) a skončila osmá. 
Žáci M14 - Jáchym Strašlipka byl opět ve střelbě nulový! Již druhý závod po sobě, to se počítá. A ve slušné konkurenci nakonec obsadil výborné páté místo!
Malorážka
Dorostenci W16 - premiéra Štěpána Kuřáka v malorážce nedopadla vůbec špatně. Slušná střelba leže, horší stoje (2+5), slušný běh a 5. místo! Stejná premiéra pro Honzu Bicka, ten střílel 3+5 a skončil sedmý.
Dorostenky W16 - Verče Šípkové se zadařilo ve střelbě o trochu lépe než včera hlavně v leže (1+4) a bylo z toho výborné druhé místo (nejlepší ze všech našich)! A zdá se, že Verča se zlepšila v běhu a až se jí podaří navázet na tréninkové výsledky při střelbě stoje, nemá před sebou špatnou sezónu...
Muži M46 - Pavel Farský byl opět z našich malorážkařů nejlepší ve střelbě (1+2) a v silné konkurenci mu to dalo na třetí místo!
Takže menší výprava, slušné výsledky v silné konkurenci - tak bychom mohli hodnotit neděli za Plzní v Liticích. Teď nás čekají příští neděli domácí závody - zatím je přihlášeno přes 160 závodníků a jsme zvědaví, jak se našim (měli by tu být v plné sestavě 26 závodníků) bude dařit. Domácí prostředí pro ně nebude tak úplně domácím, protože tratě jsou úplně nové a tak i pro ně to bude vpodstatě velká neznámá!
 

Zpět na výpis