Biatlon U kapličky 2023 aktuálně - regionální závod v letním biatlonu v Liberci - neděle 28. května 2023

Úvod » Aktuality » Biatlon U kapličky 2023 aktuálně - regionální závod v letním biatlonu v Liberci - neděle 28. května 2023

Je tu pátek před nedělí 28. května, kdy vypukne 9. ročník naší obnovené tradice pořádání závodů v letním biatlonu v Ruprechticích. Pravda, protože náš klub se mezitím přejmenoval z KB Ruprechtice na KB Liberec (Ruprechtice = Liberec 14), těm mladším už návaznost chybí. Ale ti starší si jistě vzpomenou na tradiční závody, založené rodinou Burkoňových, které se v našem biatlonovém areálu pořádaly až do počátku nového století a potom měly dost let pauzu, stejně tak jako celý klub biatlonu. Ale v letošním roce je to již 9. ročník závodu, který obnovila nová parta a příští rok se chystáme oslavit první kulaté výročí. Ale i když zatím letos to ještě žádné slavné výročí nebude, jsme rádi, že můžeme oslavit rekord v účasti. Ve startovce je zapsáno 245 závodníků (157 ve vzduchovce, 88 v malorážce) ze kterých máme radost, ale jsme si vědomi zároveň i toho, že to bude také hodně starostí. Takže věnujte pozornost informacím pořadatele, aby všechno proběhlo jak má a i když se možná závod o něco protáhne, abyste byli všichni spokojeni. Je to zatím v letošním roce největší počet přihlášených na regionální závod ČP v letním biatlonu.

Příjezd do areálu - jak už jsme psali, je třeba jet na parkoviště, které je na silnici k lomu, stranou od areálu, či spíše nad závodním areálem. Ale z parkoviště to budete mít do středu areálu z kopce a blíže, než když bylo parkoviště na louce u kapličky.

Vzduchovka a stojany - protože se nám všechny vzduchovky na stojany nevejdou a nechceme závod natahovat tím, že bychom po některé kategorii závod přerušili a provedli výměnu vzduchovek na stojanech, odloží ti, kteří budou "přebývat", před závodem zbraně k plotu na střelnici a pořadatelé je potom bez zastavení závodu do stojanů přesunou. Je proto třeba, aby čísla na zbraních byla čitelná. Podrobněji bude projednáno na přejímce zbraní s každým, koho se to bude týkat.

Střelecký souboj - protože je možné, že se zvětší i počet družstev přihlášených do střeleckého souboje (hlaste proto družstva do střeleckého souboje u prezentace výpravy před závodem jednotlivců, po závodě již to nebude možné!) a bude poprvé  muset být použit "pavouk" soutěže s větším počtem družstev, než 16. V tom případě by mohl být použit i systém předkol před hlavní soutěží - proto v případě hlášení více družstev z jednoho klubu nezapomeňte správně označit "A" a "B" družstva - větší pravděpodobnost předkola pochopitelně bude čekat týmy "B". Protože zatím pochopitelně počet přihlášených družstev neznáme, nemůžeme úpravy systému nasazování popsat přesněji.

Nástřel - může se stát, že 10 stavů nebude všem stačit k řádnému provedení nástřelu. Kdyby se to stalo, domluvte se s velitelem střelnice - Blesk je nepřehlédnutelný a určitě vám vyjde vstříc. Na druhé straně předpokládáme, že kluby, které jsou na jednom stavu, si vyjdou vzájemně vstříc.

Zpět na výpis