Další ročník našeho biatlonu U kapličky

Úvod » Aktuality » Další ročník našeho biatlonu U kapličky

Další ročník našeho tradičního závodu v netradičním termínu - původní termín poslední květnové neděle jsme přesunuli - letos se náš tradiční letní biatlon pořádá v sobotu 18. května 2024! Jinak vše zůstává - dopoledne vzduchovka včetně žákovských přípravek, odpoledne malorážka, mezitím tradiční střelecký souboj družstev ze vzduchovky. Složení družstva na tento střelecký souboj - jeden zástupce mladších kategorií, jeden ze starší žákovské kategorie a jeden z malorážkových závodníků nebo trenérů - mimo kategorii MW16).
Zůstaly i tratě - všeobecně známé a docela přehledné, o čemž vás určitě přesvědčí i plánek tratí. Ten je uveřejněn na Evidenci svazového webu současně s propozicemi, funkcionáři závodu se už léta nemění a hlavnímu rozhodčímu Luboši Přibylovi a technickému delegátovi Honzovi Půlkrabovi jsme  za jejich dlouholetou přízeň vděční.
Stejně jako v loňském roce zůstalo nové PARKOVÁNÍ! Dobře si prohlídněte Plánek tratí, kde je zveřejněno i parkování. V letošním roce bude opět na silnici, která vede do lomu, kde se ve všední dny těží kámen a vjezd na silnici do lomu je o víkendu uzavřen závorou. Na naše závody bude vjezd povolen a bude se parkovat po pravé straně silnice, kam se dostanete po několika zatáčkách a bude zde na vás čekat pořadatel. Z místa parkování potom sejdete dolů do našeho biatlonového areálu - přijdete tedy z druhé strany, než se chodilo kdysi, kdy se parkovalo na louce u kapličky. Na parkování budete odvedeni směrovkami dole (asi 200m) pod naším areálem!
A ještě jedna připomínka - nezapomeňte při přebírání startovních čísel pro vaši výpravu nahlásit složení družstva na střelecký souboj. A můžete postavit i více družstev, ale pozor! Půjčování, hostování atd. z jiného klubu není dovoleno!
Jsme rádi, že je tento závod tak oblíbený - den před uzávěrkou přihlášek je přihlášeno 234 závodníků. Zatím soupeříme s Liticemi o nejpočetněji obsazený regionál této sezóny... Bylo by též vhodné připomenout, že se jedná o jubilejní 10. ročník po obnovení pořádání závodů naším klubem. Předtím byl klub známý jako pořadatel oblíbených závodů v areálu i mimo něj, v roce 1996 se v našem areálu konalo MČR žáků a do roku 2004 se pořádaly regionální závody. Potom činnost klubu usnula a teprve v roce 2015 byla probuzena k novému nastartování činnosti, tréninkům i pořádání závodů.

Zpět na výpis